Особисте благовістя та душеопіка
під час війни

Ресурси та інструменти для церков

Особисте благовістя постраждалим та переселенцям: В служінні «Книги365» є книжки, розраховані на людей, які через пережиті страждання та втрати перебувають у пошуку відповідей на «вічні» запитання сенсу життя, свого місця в ньому, джерел спокою й радості,  та насамкінець — щастя. Давши зраненій людині прочитати таку книгу, ви допоможете їй почати розмірковувати над питаннями гріха, вибору, пріоритетів, системи цінностей і т.ін., підготуєте її серце для прийняття Євангельської істини та зможете ефективно поділитися Благою Звісткою.

Нижче коротко подано перелік книжок, їхній зміст, та на кого вони розраховані:

Мудрі відповіді на загрози світу

PTSR

Брошура пропонує людям, які страждають від ПТСР і намагаються подолати численні труднощі, пов’язані з цим діагнозом, мудрість Божого слова, без якої неможливо осягнути, а тим паче вирішити, коло їхніх проблем, а також ґрунтовний світогляд, який допоможе зрозуміти себе, свої страждання і – найголовніше, Бога.

Очевидно, в першу чергу книга адресована усім тим, хто страждає на ПТСР. Також вона дуже допоможе в розумінні проблеми та практичних діях членам сімей, друзям та колегам таких людей. Книга буде корисною для служителів, які працюють з ВПО та новими людьми, що з’явилися в церквах від початку війни, а також капеланам та волонтерам.

Для тих, хто зазнав втрат

chomu

Чесна й пряма розмова про те,
– чому стаються нещастя?
– що доброго може випливати з людських трагедій?
– де у всьому цьому Бог?
– чи можна довіряти Йому, та в чому саме?

Автор звертається до тих,
– хто несе тяжкий тягар страждань,
– чия віра похитнулася від перенесеного болю,
– хто зазнав розчарування в Бозі та людях,
але все одно намагається знайти сенс у тому, що відбувається навколо.

У пошуках мети, сенсу та істини

Счастливая Жизнь

Низка розповідей про долі реальних людей, яка має на меті зрозуміти на їхніх прикладах, в чому полягає людське щастя. Книга вказує шлях від головної відчутної потреби  кожної людини – досягти щастя в житті – до її реальної потреби прийняти Ісуса Христа як особистого Господа і Спасителя

Книга орієнтована на людей, нетвердих у вірі або невіруючих, які через труднощі, пов’язані з війною, відчувають сьогодні, що втратили будь-яку надію на щасливе майбутнє, та знаходяться в пошуках мети, сенсу та істини в житті.

Тема пошуків щастя (або повернення до миру й спокою передвоєнних часів), на відміну від пошуків Бога, сьогодні цікавить кожного. Це робить книгу універсальним інструментом особистого благовістя, створюючи привід для розмов про віру, духовність та життєві пріоритети.

Книги, які допоможуть у душеопіці та християнському консультуванні: Зараз люди звертаються по допомогу та консультування часто з доволі типовими проблемами: страх смерті, переживання невдач, страждань і втрат; життєві випробування, зруйновані мрії, втрата орієнтирів та сенсу життя, ненависть, образа й брак прощення, тощо.

Пропонуємо як інструмент в душеопікунській та консультативній практиці набір книжок, присвячених цим та деяким іншим духовним недугам. Якщо після бесіди людині, яка прийшла з конкретною потребою, запропонувати відповідну книгу, то вона скоріше за все її прочитає. Але протягом всього часу, доки читатиме, згадуватиме слова та настанови душеопікуна.

Анатомія образи та ненависті

По обе стороны обиды
На прикладах біблійних історій автор показує, як Бог дивиться на кривдника та його жертву, пропонуючи глибше усвідомити проблему з обох боків, аби побачити вищий сенс в спричинених нам ран та навчитися далі торувати життєвий шлях, усвідомивши уроки.
Книга розрахована на широке коло людей, та пропонує глибоко біблійний та водночас дуже практичний підхід до багатьох житейських питань, зокрема:

– як правильно розв’язувати конфлікти, яких помилок зазвичай при цьому припускаються
– що на практиці значить «краще лишатися ображеними»
– які наслідки несуть гіркота й брак прощення
– як протистояти морально руйнівним діям з боку інших людей
– що робити, коли примирення неможливо.

Крізь складні часи – з надією

Як навчитися віддавати Богові свій біль.
Як проходити долиною смертної тіні, зберігаючи спокій та радість.
Як найбільші втрати можуть стати найціннішим духовним здобутком.

Написана мовою, доступною для широкого кола читачів, ця книга сповнена втіхи та водночас глибоко реалістична. Вона розповідає не стільки про те, як пережити часи випробувань, але як можна жити усією повнотою справжнього життя посеред страждань – та вийти далеко за їхні межи.

Завжди практична, позбавлена спрощень, вона ненав’язливо вказує шлях до життя, що вкорінене в Божій незмінності та вічній надії, – життя, яке готове щиро радіти навіть посеред найтемнішої ночі.

Настільна книга невдахи

putkuspehu

Істина великої сили, що несе  зцілення та звільнення: в Своєму досконалому задумі Бог вміє використовувати навіть наші гріхи та промахи.
Те, що всі вважають невдачею, може бути важливим та цінним для Бога, та навпаки – успіх серед людей виглядатиме повним фіаско в Його очах.

Автор звертається до всіх, в першу чергу віруючих, хто вважає себе невдахами… або навпаки – щиро впевнені, що в них «життя склалося». Читаючи цю книгу, одні й другі зможуть навчитися багатьох речей, зокрема:

аналізувати минуле, не дозволяючи йому вас контролювати;
змирятися з обмеженістю власних сил та можливостей;
приймати себе такими, якими нас приймає Бог;
– бути ласкавішими з оточуючими,

та не виключено, що взагалі змінять своє ставлення до успіху й успішності.

Настанови на довгу мандрівку у вірі

duhovne kerivnyctvo

Як прислухатися до свого серця і створювати в ньому простір, де діятиме Бог; як серцем слухати Його у Святому Письмі, як знайти справжні відносини з людьми у спільноті.

Автор звертається до тих,
– хто несе тяжкий тягар страждань,
– чия віра похитнулася від перенесеного болю,

Книга вчить, як проживати запитання духовного життя. «Хто я? Звідки прийшов? І куди йду? Що таке молитва? Ким є Бог для мене? Як Господь розмовляє зі мною? Де моє місце? Як я можу служити іншим?». Ці питання не мають простих відповідей, а ведуть нас глибше до невимовної таємниці буття.

Це дороговказ для людей, які перебувають у щирому духовному пошуку та замислюються над сенсом, радістю та глибиною людського життя.
– хто зазнав розчарування в Бозі та людях,
але все одно намагається знайти сенс у тому, що відбувається навколо.

Погляд з неба на земні мрії

NZSM

Які наші прагнення догоджають Богові? Як відрізнити мрії, даровані Ним, від людських ілюзій та амбіцій? Що здатне зруйнувати будь-яку мрію, та коли вона, навпаки, стає непідвладною обставинам руйнівним діям людей?

Книга несе глибоке підбадьорення людям, чиї мрії здаються (часто лише їм самим) безнадійно розбитими, а також мудрі настанови усім решті  мрійникам.
Пропонуючи осмислити життєвий шлях біблійного Йосипа, книга яскраво показує, як мрія, пройшовши через випробування, кінець-кінцем здійснюється, як результат Божого провидіння, та часто в якості спадку несе багатьом благословення.

Бог примушує зло до самогубства

zlo
Як Бог використовує зло в досягненні перемоги над злом. Біблійний погляд на гріх, війну та страждання: в контексті благого володарювання безмежно мудрого Бога, вони завжди є частиною Його досконалого плану та благої волі.

Практична теодицея: зрозумілою мовою, але без спрощень, з біблійною мудрістю та пайперівською прямотою.  Здебільше для віруючих, які щиро прагнуть розібратися в питанні, особливо з огляду на сьогодення.

Прочиняючи Божу логіку влаштування нашого світу та ролі зла в ньому, книга дає чітке уявлення про Бога, Який не підведе нас навіть у найгірші з часів, та дозволяє бачити й прославляти Його посеред випробувань та скорбот.

Служіння «Книги365» готове надавати ці книги безкоштовно в розумних кількостях церквам, які опікуються переселенцями, центрам допомоги біженцям, військовим капеланам та волонтерам. 

Книги можна замовити, написавши у відкриту лінію служіння у Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту нижче:

Повний список ресурсів з описом можна завантажити тут (файл pdf).

Також напишіть нам на відкриту лінію, якщо для ознайомлення вам потрібна електронні версії інших книжок, на які немає посилань в описах.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та ваших групах спілкування.

 

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber