Коли церква втрачає орієнтири: досвід християн ІІІ Рейха для викликів нашого сьогодення

Мартін Лютер зауважував, що церква як спільнота потребує постійних реформ та завжди має випробовувати себе – чи належно вона виконує Христове доручення? Сьогодні викликає занепокоєність поширення тенденцій поляризації всередині християнської спільноти за політичними переконаннями та уподобаннями, спроб деяких церковних лідерів загравати з владою, а також політизація самої церкви як відгук на подальше загострення кризи в країні.

Історія неодноразово доводила, наскільки небезпечним для церкви є захоплення соціально-політичними процесами в суспільстві. Адже це неодмінно приводить до зміщення її головного фокусу – зосередження на Хресті Христовому, з яким пов’язані усі її сподівання, надії та прагнення.  Коли церква піддається спокусі замінити цей Хрест на будь-який інший, дуже схожий на нього, який, здавалося б, не є великою поступкою, проте несе в собі багато очевидних переваг в контексті поточного моменту, неодмінна катастрофа стає лише питанням часу. Одним з яскравих прикладів подібних явищ та їх трагічних наслідків є історія церкви нацистської Німеччини. Саме її відомий автор Ервін Люцер досліджує в своїй книзі «Крест Гитлера» (видання російською мовою).

Книга містить чимало паралелей з нашим сьогоденням (і можливо, недалеким майбутнім) та пропонує читачеві засвоїти багато уроків, які християни добряче підзабули за минулі десятиліття. Ось лише деякі з них:

  • ціна підміни вищої місії церкви інтересами держави;
  • небезпечність для християн перестати бути «сіллю» та «світлом» в суспільстві;
  • роль Бога в трагедіях окремих людей та націй;
  • очевидні паралелі між епохою Гітлера й майбутнім приходом антихриста та реакцією церкви на цей прихід.

Хоча книгу відрізняє дуже ретельний аналіз фактів та висока історична достовірність, її написав не вчений-історик, а пастор великої церкви в Чикаго, яку двісті років тому заснував відомий євангеліст Дуайт Муді. Ця тема зацікавила його саме тому, що наочно дозволяє прослідкувати на відносно невеликому проміжку часу, що сталося, коли церква відійшла від чистоти Євангельської істини, навернувши свій погляд до іншого хреста та іншого спасителя.

Наша команда вважає, що книга «Хрест Гітлера» може бути дієвим засобом у вирішенні багатьох духовних проблем та зниження напруженості в громадах, які продовжують породжувати війна на сході та соціально-економічна криза в суспільстві. Радимо служителям особисто її прочитати та заохочувати до читання людей, які звертаються до них за духовними настановами. А пасторам – розглянути можливість подарувати кожному членові своїх громад по власному примірнику. Готові надати відповідну кількість книжок.

Книгу можна замовити безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння у Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Для тих, хто звик більше слухати, ніж читати, є аудіокнига! Слухати онлайн або завантажити на свій пристрій її можна тут.

Також напишіть нам на відкриту лінію, якщо для ознайомлення вам потрібна електронна версія книги.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber