Нові люди у вашій церкві: ресурси для спілкування та духовної підтримки

Сьогодні в церквах з’являється багато нових людей. У деяких громадах вони складають навіть до половини довоєнного відвідування. Це здебільше вимушені переселенці: дехто шукає собі церкву на новому місці, де опинилися, дехто прийшов сюди сперш за гуманітаркою, харчами та іншою допомогою, та й продовжує ходити, слухати, спілкуватися, – можливо, інтуїтивно відчуваючи, що саме в цьому місці може знайти відповіді на багато запитань, що їх неймовірно загострили останні часи та події. Отже, сьогодні ми бачимо, як в церквах на місце тих, хто виїхав, рятуючись від небезпек війни, Бог привів людей, які саме через війну з її небезпеками та стражданнями прийшли до Нього – або активно перебувають поряд, у пошуку Істини.

Опікуватися цими людьми, зберегти «у Твоє ім’я тих, яких Ти передав» (Ів. 17:12), щоб вони не лише продовжували відвідувати богослужіння, а й зростали у вірі, є одним з найбільших викликів для громад у найближчі місяці. Це добре усвідомлюють служителі, тому з такими людьми зазвичай активно проводять спілкування, зустрічі, організують навчання, запрошують на малі групи тощо.

Ми пропонуємо низку книг, які могли би дуже посприяти роботі з новими людьми в церквах та їхній ефективній інтеграції в громаду. Подаруйте людям ці книги – не всі одразу, а поступово, залежно від того, що в людини болить найбільше. Заохотьте їх прочитати або організуйте читання разом, індивідуально чи в групі, ґрунтуйте ваше подальше спілкування на темах і питаннях, які ці книги підіймають.

Нижче надаємо короткі описи книжок з поясненнями, чому ми їх рекомендуємо.

Книга Генрі Ноуена «В радость обрати мой плач» дає глибокі відповіді на болючі запитання, що турбують сьогодні багатьох. Як навчитися долати тяжкі періоди життя? Як зберегти надію в часи випробувань? Де знайти її джерело в нашому стражденному світі? Вона вчить важливим крокам у складні часи, зокрема, вмінню перейти від мертвої хватки до розтулених пальців в ставленні до власного життя, від маленьких себе до великого світу, від фаталізму до надії та від страху смерті до радості життя. Саме ці кроки ведуть до зцілення та подолання кризи.

В книзі Ервіна Люцера “Неудачи: потайная дверь к успеху”, окрім виважених та глибоко вкорінених в Божому Слові відповідей на болючі запитання про життєві невдачі та успіхи, автор навчає нас засвоювати уроки власного минулого, не даючи йому вас контролювати; приймати себе так, як нас приймає Бог;  бути більш ласкавим до оточуючих та ще багато чого корисного. Ця книга взагалі може змусити багатьох переглянути власне ставлення до успіху та успішності. До неї  додається спеціально розроблене «Руководство для обсуждения и изучения в группах».

Книга «Почему?» Філіпа Янсі – це пряма й чесна розмова про те, чому в світі стаються нещастя, чи можуть бути добрі наслідки людських трагедій, де у цьому Бог та чи вартий Він довіри.

Книга Ервіна Люцера «Победа над смертью» написана саме для людей, які страждають від страху смерті і розповідає про те, як Ісус її переміг; як завдяки Йому смерть померла назавжди; як не боятися смерті та дивитися на неї очима Христа.

Книга Джеррі Бріджеса «Настоящая община» дає можливість в суто практичній площині зрозуміти біблійну модель християнської громади – койнонію. Розкриваючи це багатозначне поняття, автор знаходить ясне розуміння того, якими Бог бачить взаємини у церковній громаді; що означає брати участь у потребах одне одного; як розпізнати свої духовні дари, та інших  нагальних питань стосовно того, що таке церква та як вона працює.

Ми готові надати ці книги безкоштовно громадам, волонтерським командам, місіям, церковним групам та окремим віруючим у потрібній кількості. Для їх отримання треба надіслати нам запит, написавши у відкриту лінію служіння в Viber та Telegram, або заповнивши онлайнову форму:

ВАЖЛИВО! Якщо ви знаходитесь за кордоном, а бо з інших причин не можете отримати паперові версії книги, всі ці книжки можна безкоштовно завантажити в електронному вигляді і читати прямо на вашому телефоні, чи комп’ютері або планшеті, а також слухати аудіоверсії книг, зокрема на YouTube. Відповдні посилання шукайте на сторінках книжок.

ТАКОЖ в роботі з новими людьми в церквах можуть стати у нагоді наші проєкти Курси для навчання громадою та Ресурси для малих груп.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Залишити коментар

Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber