Віра як основа цілісного світогляду та книга «Віра», що допомагає його формуванню

Найпершим обов’язком віруючої людини є зробити віру
насправді частиною власного життя,
не шукаючи виправдань, а практикуючи її щодня.
– Томас Мертон

На нашу думку, однією з причин кризи, що її зазнали з початку війни окремі віруючі та подекуди цілі громади, є відсутність у багатьох людей в церквах християнського світогляду. Отакий парадокс: віра є, але вона не є основою всіх решти переконань.

Отже, крім проблеми поверховості віри, виявилася ще й відсутність її цілісності. Як зауважив Чарльз Колсон: «Християни повинні зрозуміти, що віра – це щось більше, ніж релігія або навіть взаємини з Ісусом; віра – це повна картина світу і місця людства в ньому. Якщо не знаємо, у що віримо, то як ми можемо відстоювати християнство та втілювати у своєму житті? Наше неуцтво глибоко калічить нас»…

Справді, християнство як релігія, як звичка, як коло спілкування, як субкультура просто не витримують випробування життям. Тільки коли віра формує в нас цілісне світосприйняття, тобто гармонійну систему уявлень про себе самих та всі грані нашого життя – сім’ю, статки, політику, роботу, навчання, стосунки, пріоритети, – ми отримуємо жадану повноту та радість.

Проблема була непомітною, доки війна не змусила людей швидко приймати життєво важливі рішення, робити екзистенційний вибір: їхати/залишатися, ризикувати/ховатися, дбати про родину чи паству, скористатися шансом еміграції для покращення життя чи «триматися того, чого ти навчився і що тобі довірено»… Це дуже непростий вибір, і, як би людина його не зробила, наскільки б це не відрізнялося від нашого власного бачення речей, ми насправді не маємо морального права виносити будь-які судження стосовно інших – лише себе самих.

Коли такої цілісності світогляду бракує, у відповідальні моменти ми вимушено звертаємося по неї до світу – і тоді біжимо разом з усіма, лякаємося разом зі світом, боремося за збереження будь-якою ціною ілюзії контроля над власним життям. При цьому істини, яких ми навчилися в церкві, що «живу вже не я, а Христос живе в мені», що «в Ньому маєте повноту», що «ви викуплені за ціну» продовжують сидіти в голові відповідними рядками з Писання, але не квапляться ставати наріжним каменем повсякденного життя.

Справжня трагедія багатьох християн в Україні сьогодні полягає в тому, що, начебто відокремившись від світу, його ієрархії цінностей та системи координат, вони так і не отримали усе це у Христа – ніби зависли на півдорозі, ставши в чомусь значно нещаснішими за синів віку цього.

Дієвими ліками від такого стану є повернення до основ «віри, раз назавжди переданої святим» та їхнє глибоке осмислення (чи переосмислення за потреби), молитовне розважання над устроєм нашого світу та людською історією,  смиренне усвідомлення дій Святого Духа та нашого місця й ролі тут і тепер.

Саме це пропонує зробити книга Чарльза Колсона з промовистою назвою: «Віра. У що вірять християни, чому вони вірять у це та чому це насправді важливо» (нарешті вийшла українською мовою!) Автор, видатний письменник та християнський лідер Чарльз Колсон (цитата вгорі – саме з цієї книги) звертається до основ християнського віровчення та двохтисячолітньої історії Церкви в пошуках відповідей на ці фундаментальні питання.

Спілкуючись із сотнями церков, ми вивели для себе статистику, що з початку війни з кожної церкви виїхало в середньому 25% людей. Але Господь в Своїй благодаті дав натомість нових людей, так що в багатьох церквах недільне відвідування навіть збільшилося у порівнянні з довоєнним, чи навіть «доковідним». І це не лише переселенці, а й ті, хто роками проходили повз будівлю церкви і лише з війною побачили сенс туди зайти.

Усім цим людям, які перебувають у пошуку відповідей на важливіші життєві питання та звертаються до церкви по духовну підтримку, книга «Віра» дасть надійні дороговкази, чудові приклади та переконливі свідоцтва для того, щоб зробити головний вибір у своєму житті – і одразу навчатися правильно, з першого кроку формуючи на основі свої віри цілісний світогляд.

Для ефективного вивчення книги ми розробили спеціальний посібник «У що вірять християни», який не лише сприятиме засвоєнню матеріалу, але надаватиме можливість обговорювати в групі  прочитане у жвавій дискусії, ділитися думками та власним життєвим досвідом.

Служіння «Книги365» готове надати церквам, малим групам, молодіжним служінням та окремим віруючим необхідну кількість примірників книги для спільного вивчення й обговорення.

Книгу та посібник «У що вірять християни» можна замовити безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння у Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

1 коментар до “Віра як основа цілісного світогляду та книга «Віра», що допомагає його формуванню”

  1. Щодо запитання про цілісність віри, напевне відповім бвльше із власних спостережень подій останніх часів.
    Безумовно, що Слово Боже навчає досить переконливо, про необхідність такого християнського світогляду, що вміщує і знання, і стан серця, і практику життя. А ось, що стосується реалій життя, то дійсно спостерігається нажаль, дуже часто протиріччя у сповіданні і поведінці віруючих. І напевне, що дуже часто причина цьому — недостаня зануреність у волю Божу, яка має бути повною та вірною.
    Під час пандемії часто споглядалася дія братів і сестер, які мали більше страху ніж довіри, а коли настала війна то таких моментів побачили набагато більше. Причому нерідкість такого поводження було і серед братів-пасторів керівників громад. Занадто вликі переживання про всі речі нищять надію і віру в силу та всезнання Боже і т.д.
    Тому, коли ми з першого дня війни до нині і до кінця її, збираємося щоденно на молитву, ми звичайно ж маємо проповідь перед нею. Зіткнувшись із питанням новизни тем проповідей кожного дня, ми перейшли на форму такого собі спілкування-навчання в невимушеній обстановці. Адже треба було говорити постійно щось нове. в один із днів це було вивчення ваших книг. Інші проповідники готували своє. Але ми дійсно побачили що великою проблемою є те, що багато братів і сестер просто не мають доброго розуміння основ віри у всих питаннях життя християн. Ми почали навчати громаду із самих азів і в тому була велика користь не тільки тим, що мало знали чи зовсім думали інакше, але й тим, які вірно стояли в істині та все ж таки набували більшої сили і впевненості у вірності свого шляху. Тому така книга напевне буде корисною не тільки в момент підготовки до хрещення, але і проходження її час від часу всією громадою. Ось така моя думка.

    Відповіcти

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber