Духовне розпізнавання в часи випробувань: як навчитися бачити дію Бога у повсякденні

В непрості часи нас починає переслідувати багато запитань. Що приготував мені Бог далі? Куди Він спрямовує моє життя? Як промовляє до мене через нинішні обставини? Чи я чую Його? Чи взагалі здатний почути?.. Можливо, в більш спокійні часи через позірну «налагодженість» життя наші духовні руки просто до цих питань не доходять. А знаходити чи отримувати відповіді із зростанням тиску зовнішніх обставин та внутрішнього сум’яття стає дедалі важче.

У такі періоди, які ми всі переживаємо зараз, особливо гостро постає потреба практично навчитися розпізнавати Божі дороговкази, знаки Його любові, підтримки та приязні, які Він залишає на нашому життєвому шляху. Адже Господь говорить до нас постійно, у різні способи, і духовна зрілість полягає саме в тому, щоб навчитися розпізнавати Його голос, що лине до нас звідусюди.

У цій духовній мандрівці нам конче потрібен добрий та надійний порадник. А кращого у настановах щодо питань повсякденного духовного життя, ніж Генрі Ноуен, один з найвідоміших християнських письменників і духовних вчителів ХХ століття, годі й шукати. Саме на його книгу, яка так і називається – «Духовне розпізнавання», – хочемо звернути вашу увагу. Вона розповідає, як  відшукати Божі настанови у книжках, які ми читаємо, у природі, яку споглядаємо, у людях, яких зустрічаємо, і в подіях, які переживаємо.

Що ж таке духовне розпізнавання на практиці? Ось декілька думок самого автора:

Духовне розпізнавання – це уміння почути глибший звук, що криється за гамором повсякденного життя, і розгледіти крізь зовнішню личину взаємозв’язок усього сущого, опанувати бачення істинних зв’язків у нашому житті та у світі.

Розпізнавання – це коли ми дослухаємося до того місця всередині нас, де наші найпотаємніші бажання узгоджуються з тим, чого бажає Бог, і відповідно реагуємо.

Розпізнавання того, що робити і кому служити, кардинально змінюється, коли ми знаємо, що черпаємо любов з Божої любові і служимо з Божого серця.

Розпізнавання – це дисципліна і практика, яка вимагає, щоб ми плекали довіру, любов, віру, надію і мужність.

Чи не саме таких настанов зараз прагне ваше серце? Ця книжка – для тих, хто хоче навчитися бачити дію Бога у своєму повсякденні. Практика розпізнавання допомагає нам віднайти і перевірити своє покликання. Ми вчимося відкривати свої серця Божій присутності. Завдяки ній можемо з’ясувати, хто ми такі насправді. І впевнитися у тому, коли слід діяти, коли чекати, коли йти самому, а коли дозволити, щоб нас вели.

Радимо влаштувати вивчення книги разом у вашій церкві та на зустрічах малих груп. Вона містить питання для обговорення та «вправи для глибшого розпізнавання», які зроблять засвоєння ідей автора та духовних практик, що він описує, більш ефективним. Готові надати відповідну кількість примірників.

Якщо ви з певних причин не можете отримати паперову версію книги, цю книжку можна безкоштовно завантажити в електронному вигляді і читати прямо на вашому телефоні, чи комп’ютері або планшеті.

Книга «Духовне розпізнавання» Генрі Ноуена входить до його духовної трилогії, що складає своєрідний підручник з духовного життя. Інші книги трилогії — це «Духовне керівництво» та «Духовне формування». Всі книги українською мовою.

Цю та інші книги можна замовити безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння у Viber чи Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber