Генрі Ноуен «ВІД СТРАХУ ДО ЛЮБОВІ»

Генрі Ноуен вміло поєднував у своїй творчості глибоке розуміння натхненного Божого Слова і знання сучасної психології. Ця книжечка, складена з проповідей отця Генрі на основі притчі про блудного сина і картини Рембранта „Повернення блудного сина”, ідеально підходить для великопосних молитов і роздумів, аби відкрити для себе тайну власного покликання – стати спадкоємцями свого Батька, стати – як Він – любов’ю.

Уривок тексту Понеділок, перший тиждень Великого посту

Любов і взаємини між людьми

«…Святими ви мусите бути, бо я — святий, Господь, Бог ваш» (Лев. 19, 2).

Усі наші напруження у взаєминах між людьми пов’язані з існуванням проблеми, яку можна назвати проблемою співвідношення між «первинною любов’ю» і «вторинною любов’ю». Перша походить від Бога, який любив нас ще перед тим, як ми змогли любити один одного. Друга — від батьків, братів, сестер, друзів і є виразом тієї, першої, любові. Часом ми очікуємо від вторинної любові того, що може дати тільки первинна любов. Ось чому ми страждаємо. Коли я очікував первинної любові від того, хто міг дати тільки вторинну любов, то це завжди викликало внутрішнє напруження і боротьбу. Людина має обмежену здатність давати і приймати, і якщо ти вимагатимеш від неї безумовної, тотальної, самовідданої первинної любові, то будеш розчарований. Ти починаєш рвати і метати, очікуючи від людини те, чого людина не може дати. А людина тоді не має іншого виходу, як тільки відійти, розірвати стосунки, можливо, вона розсердиться і почуватиметься винною. Всещедрий Боже, дай мені пам’ятати, що досконала любов приходить тільки від Тебе. Дай мені смиренно дарувати мою власну обмежену любов людям поруч мене.

Генрі Ноуен був голандським священиком і письменником, який написав 40 книжок на тему духовного життя. Його книги читає велике коло як і протестантських так і католицьких читачів. Останні роки свого життя отець Генрі, голандець за походженням, провів у Канаді як капелан “Ляршу”- християнської спільноти для неповносправних осіб. Він був людиною, яка любила життя, страждала, шукала, ішла до Бога, прагнула допомогти іншим у іїхніх стражданнях, їх пошуках…Був мандрівником, завжди в дорзі, завжди готовий іти далі, у невідомість, за покликом Бога…

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

2 коментарі до “Генрі Ноуен «ВІД СТРАХУ ДО ЛЮБОВІ»”

    • Вітання! Дякуємо за запит. Нажаль, цієї книги зараз немає у наявності. Її друкувало видавництво “Свічадо” https://svichado.com/ , може, в них ще лишилися примірники.

      Відповіcти

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber