Генрі Ноуен

"В ім’я Ісуса"

Роздуми про християнське лідерство

Це, мабуть, найкоротша в світі книга про християнське лідерство і водночас – одна з найпотужніших.

Генрі Ноуен, видатний християнський письменник та мислитель сучасності, розважає про те, якими мають бути церковні лідери у новому тисячолітті, аби протистояти викликам прийдешнього дня. Він розкриває три характерні для сучасних служителів приховані спокуси, що їх багато хто сприймає як надбання: бути значущим, бути ефектним та мати владу, і пропонує три духовні практики, яких слід триматися, аби плідно здійснювати християнський провід у швидкозмінному сучасному світі самотності та зневіри.

Генрі Ноуен (1932-1996) , один з найвидатніших християнських письменників та мислителів ХХ століття, який став духовним наставником для тисяч християн по всьому світі, народився у Нідерландах. Священник і обдарований вчитель, він викладав у Гарварді, Єлі та інших престижних університетах, однак останні 10 років свого життя залишив академічну кар’єру і служив у спільноті для неповносправних поблизу Торонто. Його плідна письменницька праця дала життя багатьом видатним творам, зокрема, «Повернення блудного сина», «Возлюблений Богом Адам» та «Переміни мій плач на радість», які вже знайомі українському читачеві.

Ми радимо кожному пастору та служителю, включаючи лідерів малих груп та керівників церковних служінь, не просто прочитати цю книгу, а й мати її під рукою та періодично звертатися до неї. Адже вона сповнена практичних настанов для сприяння зростанню сучасного християнського лідера, що відображається в неочевидних на позір духовних рухах:

  • від набуття значущості до життя споглядальної молитви,
  • від прагнення популярності до посвяти себе годуванню овець Божої пастви, та
  • від прагнення надавати провід до глибокої потреби його прийняття. 

Готові надати відповідну кількість примірників книги для власних бібліотечок церковних лідерів.

Також можемо надати цю книгу для:

  • проведення тематичних лідерських семінарів та зустрічей;
  • вивчення в рамках курсів християнського лідерства у навчальних закладах;
  • програм підготовки молодіжних лідерів, місіонерів та служителів у сфері ОНЦ.
Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

5 коментарів до “Генрі Ноуен “В ім’я Ісуса””

  1. Як пастора – місіонери ми з дружиною уже багато років проводим служіння, з людьми, які відбувають покарання, людьми які проходять реабілітацію в центрах, людьми з психічними розладами… Коли ти служиш таким людям, то розумієшь, що вони не можуть тобі ні чим віддячити, це стимулює тебе ще більше. Ми розуміли, що Господь використовує таким нас чином, і ми не чекали ніколи, ніякої подяки, і не претендували на те, щоб нас помітили, просто служили і дякували Господа, що Він нас використовує, як Він хоче і дає бачення. Але ж знаходячись в міжконфесійній християнській спільноті завжди зустрічалися з лідерством, лідерством яке нічого спільного не має з біблійним … ми чимало спілкувалися на цю тему із служителями, і чули у відповідь:-“ви ідеалісти, це самоправедність, так завжди було в Церквах і буде, ви нічого не зміните і т.д. Але ми не погоджувались і молитовно міркували, аналізували і до кінця не розуміли… чому так? Запитували Господа:- “Може ми щось бачимо не так як треба…? Що можна змінити в тій чи іншій ситуації, чи служінні”? Ми нікого ніколи не засуджували.
    На сьогоднішній день ми перебуваємо в місіонерському служінні в Україні, де служим людям різних категорій…. Прочитавши книгу “В ім’я Ісуса”- роздуми про християнське лідерство ми побачили, як Бог відкриває нову сторінку нашого служіння, формує наш характер, підтвержує те, що вже є, дає на сьогоднішній день людей розумово неповносправних, щоб готувати до служіння, якого вони прагнуть, і допомагати їм змінюватись у Господі, піднімати їхню самооцінку. Раніше я думав, що зі мною щось не так, чьому такі люди зустрічаються на нашому шляху? Але ми продовжували їм служити. Ми враженні, як Господь працює, і як відповідає на молитви. Так повинно бути, бо так говорить Слово Боже! *Зворотній бік медалі: В Жовтні місяці 2022 року, спільно з однією Церквою, ми відкрили Реабілітаційний центр, за який молилися. Господь благословив всім необхідним і зараз наразі проходять реабілітацію десять чоловік… Усе б нічого, але багато питань до управління, “багато керуючих” і тягнуть ковдру кожний на себе, таким чином вносять безлад в команду і служіння, всі хочуть бути значущими не зважаючи на біблійний принципи ” а між вами хай не буде так: хто хоче бути більшим, не хай буде вам слугою” …. Тому молимось, щоб Христос допоміг вирівняти і направити у Божому напрямку. Хочемо подарувати цю книжечку пасторам та лідерам служіння. РЕКОМЕНДУЄМО, АЛЕ ТІЛЬКИ ТИМ, ХТО БАЖАЄ ЩОСЬ МІНЯТЬ У СВОЄМУ ЖИТТІ І СЛУЖІННІ!

    Відповіcти
  2. Книга “В Ім’я Ісуса” Генрі Ноумена ніби зняла “рожеві окуляри” з розуміння сучасного християнства та християнського лідера у новому столітті. Для мене ця книга по новому зробила акценти на позиції сучасного лідера. Мені здається, що сучасний світ зі своїм жорстоким, егоїстичним, споживчим, антиморальним відношенням мимоволі вніс свої корективи в християнство і як наслідок суть та позиція християнського лідера майбутнього стали розмиті, не чіткі, далекі від істинних. Я вважаю, що книгу “В Ім’я Ісуса” має прочитати кожен, хто бодай хоч раз назвав себе лідером.

    Відповіcти
  3. У минулому році Ви подарували нам книги Г. Ноена про християнське лідерство. На основі цієї публікації ми провели 5 зустрічей зі студентами та викладачами нашого закладу. Ця невеличка книга справила на нас таке враження, що дискусія про християнське лідерство з аудиторій перенеслася не лише у нашу студентську кав’ярню, а навіть у Вищу духовну семінарію, яка знаходиться в іншому кінці міста і де навчають майбутніх римо-католицьких священників. Таким чином, два вищі навчальні заклади були охоплені цією тематикою. Ми б дуже хотіли продовжити роздуми над духовною спадщиною Генрі Ноуена, дякуємо і єднаємося у молитві та спільній Меті.
    Інститут богословських наук Непорочної Діви Марії (римо-католицька Церква)

    Відповіcти
  4. Категорично рекомендована книга. Найнепропорційніша по відношенню об’єму сенсів і сторінок.

    Відповіcти
    • Абсолютно згоден з такою рекомендацією. Вже 10 років використовую принципи книги у викладанні курсу лідерства

      Відповіcти

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber