Проєкт «Справжня громада» – 12 кроків для перезавантаження відносин  у вашій церкві

Курс розрахований на 12 тижнів.  Він спрямований на переосмислення церковною громадою засадничих принципів будування відносин і спілкування між віруючими через глибоке розуміння біблійної моделі спілкування новозавітних часів – койнонії.

Курс базується на вивченні віруючими разом книги Джері Бріджеса «Справжня громада», власний примірник якої надається кожному члену громади.

Книга відомого вчителя Біблії Джері Бріджеса розрахована на віруючих, які щиро шукають біблійних шляхів досягнення глибини справжнього християнського спілкування в прагненні подолати  формалізм та поверховість церковних взаємовідносин.

Досліджуючи багатогранне новозавітне поняття «койноніа», автор знаходить ясне розуміння того,

 • якими Бог бачить взаємовідносини у церковній громаді;
 • що для віруючих означає партнерство й участь у матеріальних потребах;
 • як розпізнати свої духовні дари;
 • кому й як належить виконувати Велике доручення;
 • яким має бути ставлення громади до вчителів та служителів;
 • як розвивати в собі якості слуги,

та інші  нагальні питання у сучасних церквах.

Як це працює

 1. Книга «Справжня громада» надається служителям громади для попереднього ознайомлення.
 2. Після прийняття рішення про участь церкви у проекті примірник книги надається кожному члену.
 3. Протягом кожного тижня члени громади вивчають по одній темі, яка викладена у відповідному розділі книги.
 4. На недільному зібранні проповідь присвячується темі, що вивчатиметься наступного тижня.
 5. Віруючі уважно читають відповідний розділ книги, роблячи помітки й виділяючи найбільш важливі й цікаві думки.
 6. На зустрічах малих груп та груп, які спеціально створюються для вивчення книги, відбувається обговорення цієї теми/розділу книги.
 7. Після закінчення курсу на недільному зібранні відбувається підбиття підсумків, віруючі діляться своїми свідоцтвами, думками та враженнями

Що цей курс дасть вашій церкві

 • Перезавантаження внутрішніх церковних взаємовідносин.
 • Розуміння кожним свого місця й ролі в житті церкви; «пробудження» неактивних членів громади.
 • Відповідальне ставлення до підтримки служителів, місіонерів, до потреб інших віруючих.
 • Мудрість и посвячення в розпорядженні власними фінансами й часом.
 • Чіткість цілей й завдань у соціальній діяльності громади.

Зробіть  безкоштовне замовлення книжок в один клік через Viber або Telegram:

 

або заповніть онлайнову форму запиту на отримання книжок

А що далі?

Після закінчення цього курсу, перебуваючи «на хвилі» заохочення до подальшого зростання, громада може прийняти рішення про продовження спільного навчання за одним з наступних курсів, які побудовані у такий самий спосіб:

 • «Реальна сила для духовного зростання» (14 тижнів) – Библійне розуміння джерела святого життя та духовного преображення в образ Христа. Мотивація в прагненні до святості.
 • «Сила і глибина Євангелія» (16 тижнів) – щоб проповідувати Євангеліє іншим, треба не тільки самому добре знати його, а й навчитися будувати на ньому власне життя.
 • «Зовнішня спрямованість громади» (13-26 тижнів) – змінити ментальність віруючих від позиції нужденних до активної жертовності, та очима Бога дивитися на потреби людей навколо і власні можливості
 • «Терпимі гріхи» (21 тиждень) – тонкі та «непомітні» гріхи віруючих, які стали звичними в церкві: навчитися їх розпізнавати та протистояти ним силою Святого Духа.
 • «Школа освячення» (13 тижнів) – процес духовного зростання
  та прагнення святості: в чому полягає наша роль, а яку частину бере на Себе Бог.
 • «Розуміння зла» (8 тижнів) – як кричущі гріхи у світі сприяють славі Христа, та що потрібно віруючим напередодні великих страждань останніх днів.

Ці курси, які загалом передбачають посвяту громади протягом до 2 років, можуть братися як у запропонованій послідовності, так і у будь-якій іншій, яка найбільше відповідає нагальним потребам кожної церкви.

Більше про курси для навчання всією громадою

Зробіть  безкоштовне замовлення книжок в один клік через Viber або Telegram:

або заповніть онлайнову форму запиту на отримання книжок

 

Скачати представлення проекту у вигляді файлу pdf або презентації PowerPoint

18 коментарів до “12 кроків”

 1. Вітаю, вас хочу подякувати Книжковому служінню, за тей матеріал котрі ви надаєте, даючи можливість навчатись громадою в одному руслі. Ми розпочали навчання з запропонованої вами книги ” Настоящая община” і це позитивно було сприйнято бо зараз в обговорені запропонованої теми приймають участі всі присутні. Підняті теми в книзі цікаві і ми ще більше розширюємо їх розгляд через Писання. Для мене як пастора це чудовий допоміжний матеріал щоб виховати в громаді любов до читання духовної літератури і однодумності. Для декого в громаді обговорення запрпонованого матеріалу відкрило нові можливості для служіння, хтось ще вагається, але за все дяка Богу. Мене радує те, що навіть коли пройдено обговорення якоїсь теми, у громади є можливість повернутись і ще раз собі нагадати те що вони вивчали.
  Дякую вам за ваше служіння.
  З повагою пастор церкви “Бог є Любов” с. Ясногородка Купрієнко Андрій

  Відповіcти
 2. Ми з домашньою групкою 15 чоловік пройшли дану книгу як курс, і залишились дуже задоволені. З упевненістю можу сказати, що це один з тих випадків, коли цей час не пройшов даремно. Адже ми училися бути справжньою громадою уже прямо на курсі, обговорюючи як на практиці можна приміняти ті чи інші принципи. Також, можливо саме цінне, це те, що цей матеріал реально змінює світогляд і дає поштовх до практики, що не так часто сьогодні зустрічаєш.
  Тому я дуже вдячний за можливість яка була, тепер є у нашій церкви – вивчати подібні матеріали, які дійсно можна примінити у
  помісній церкві.

  Відповіcти
 3. Ми вже закінчили читання та розмірковування над книгою “Настоящая община”.
  Відгуки дуже хороші, рекомендую прочитати вашими церквами разом.

  Відповіcти
 4. Хочу залишити свідчення як наші сестри на практиці почали застосовувати думки з книги Джеррі Бріджеса " Настоящая община". Одна заохочувала сестер провідати хворого брати після інсульту, і робили це регулярно,інша в неділю приготувала обід і передала його пастору, і робила це довгий час підряд, і ще більше Бог навчив служити своєму невіруючому чоловікові , служити як слуга не чекаючи взамен а щиро і віддано.

  Відповіcти
 5. Мир вам дорогие наши друзья. Очень благодарим вас за ваше служение. Мы в нашей церкви на малых группах прошли изучение книги ” Настоящая община” Мнения были разные, особенно пожилое поколение. А так книга супер, шаг за шагом с автором следили и изучали Слово Божье. Молодежь также прошли изучение этой книги. Интересные главы поучительные истории, в конц главы всегда вопросы.

  Відповіcти
 6. Ви робете дуже важливу справу. Наша церква відчула сильний влив, через книгу НАСТОЯЩАЯ ОБЩИНА. Книгу вивчали на зустрічах команди лідерів та на особистих зустрічах. Це був особливий час переосмислення Громади з точки зору Святого Письма. Думки, на які звернув увагу Джері Бріджес були настільки важливими, що ми зупинялися і проводили час у деяких главах по 2, а то і по 3 тиждня. Ще раз, дуже дякуєио вам за вашу посвяту і служіння Господу тв Його церкві.

  Відповіcти
 7. Мир Вам! Как пастор хочу поблагодарить Вас от всей церкви за книгу «Настоящая община» Джерри Бриджес. Автор просто и ясно, на доступном языке объясняет библейские истины. В моменты обсуждения на малых группах эта книга многим помогла переосмыслить важность настоящих братских взаимоотношений. Осознать нужду в Божьей благодати и необходимости возрастать в вере. Пришли к заключению, что каждому необходимо развиваться в служении своими дарами и материальными ресурсами ближним. Поднятые автором вопросы, показали, что наша община еще очень далека от совершенства, и каждому есть над чем трудиться. Представленная библейская модель общения вдохновляет на труд над своим сердцем, и побуждает к служению ближним. Прекрасно подходит для процесса обучения новых членов общины. Спасибо вашему служению за представленную возможность получения книг для общины. Благодарность Господу за вашу посвященность. Божьих благословений всей вашей команде. С уважением пастор Чабаненко Александр церковь «Благовестие Христа» в смт. Новые Санжары, Полтавской области, Украина

  Відповіcти
 8. Мир Вам!
  Ми взяли книгу «Настоящая община» для вивчення громадою. Перший крок який пропонує «Книжкове служіння» це пройти вивчення книги лідерською командою. Ми зробили це церковною радою нашої церкви, а саме на кожній нашій зустрічі ми приділяли майже 1 годину для обговорення цієї книги по мікрогрупам де було по чотири людини. Таким чином ми дослідили всю книгу нашою лідерською командою. Наступний крок, це взяти цю книгу для кожного члена церкви, щоб через відділи служіння та домашні групи дослідити теми із цієї книги.
  Бог благословив нас через дослідження цієї книги, а саме змінився світогляд багатьох лідерів нашої церкви стосовно спільності церкви та спільності з Христом. Деякі люди поділилися тим, що до прочитання цієї книги вони не розуміли важливості спільності в церкві і того, що справжня спільність громади може бути тільки тоді, коли ми будуємо ії через спільність з Ісусом. Також одна людина поділилася тим, що до прочитання цієї книги вона була переконана в тому, що не треба «бігати» за людьми які духовно заслабли чи не бажають духовно зростати, а після дослідження тем про «койнонію», визнала перед всіма те, що помилялась і зрозуміла, що справжня спільність спонукає нас мати активну участь в житті браті та сестер.
  Як пастор церкви, я вбачаю реальну допомогу в формуванні церкви як спільноті Христової!

  Відповіcти
 9. Настоящая община, сопричастность к жизни других верующих, взаимоотношения первых христиан в проекции на наше время, практика отношений любви в церкви, основанной на отношениях каждого из нас с Господом. Всё, что мы переживали, проживаем и без чего нам не называться Церковью. Вещи, названные автором, не новые, но часто “затертые” и “запыленные”, но Д. Бриджес, концентрируя внимание на деталях и практике, снова поворачивает взгляд читателя на отношения внутри церкви, как проверка нашей веры, наших отношений с Богом.
  Книга читается легко, язык простой для широкого круга. Много библейских цитат, а также есть ссылоки на книги других авторов.

  Відповіcти
 10. Была интересна всем кто хочет иметь правильные отношения в церкви, разобраться в проблемах взаимоотношений. читали, изучали с интересом, находили ответы на свои проблемы, Интересная книга для разного рода людей как для служителей та и для новых членов церкви.

  Відповіcти
 11. Щиро вітаємо команду книжкового служіння!
  .
  Вдячні Богу, що через це служіння і ті матеріали, що ви пропонуєте, члени церков можуть більш поглиблено досліджувати Святе Письмо.
  Одна з книг котру ми розглядали,це “Справжня громада”. Саєме ця книга була поштовхом для багатьох членів церкви більш зважено підійти до служіння.Наша церква відносно молода і тому для багатьох тема служіння не зовсім зрозуміла,тому що прийшли в церкву де служіння уже хтось розпочав.Тому вони вважають, що якщо служіння розпочате то той хай і далі його несе.І чомусь не думають про те, що можна підтримати ту людину і разом продовжувати дане служіння.Тому цей матеріал був доречним і цінним,тому що допомага розподілити завантаження в служіння.

  Були свідчення коли сестра говорила, що довгий час молилася, щоб Бог показав їй служіння де і вона була б корисна.І саме ця книга допомогла їй визначитися з служінням.

  Цінність цниги ще і в тому, що торкається тих питань, про котрі мало говориться в церкві,а саме – матеріальної підтримки служителів.Якщо про це говорить служитель – то ця тема не всима вірно сприймається і служителя розглядають як сторону зацікавлену в цьому .Коли ж цей матеріал подається стороною не зацікавленою в матеріальній підтримці – це сприймається зовсім по іншому і формується правильне відношення всієї церкви до тих хто трудиться на ниві Божій.І якщо стане нести служіння інший брат в котрого дійсно будуть матеріальні труднощі,то церква вже навчена і буде знати як себе вести в цій ситуації.

  Щиро дякуємо за поміч в навчанні членів церков.Рясних Божих благословінь.

  Пастор Церкви “Нове Життя ” с.Лука Лохвицький р-н Полтавська обл.

  Відповіcти
 12. Олександр (пастор).
  Декілька років тому, навчаючись у КБС, Бог відкрив мені чудового автора Джері Бріджеса. Відтоді, я захпився його книгами, адже він пише про вкрай важливі речі які змінюють наші серця.
  Я переконався, що якщо слідувати за думкою автора Д.Б.. в його книзі – отримаєш величезне благословіння від прочитання. Тому дізнавшись, від моєї однокурсниці, про це служіння – я зрозумів, що це чудова можливість для навчання громади.
  Пройшовши цю книгу разом з членами громади (нажаль не з усіма), ми мали можливість говорити про важливі речі що до церковного устрою та життя.
  Члени наших груп учнівства взяли для себе багато корисного та змінили своє відношення до багатьох питань життя громади. Нижче я привожу деякі відгуки.
  Дякую Книжковому служінню за прекрасну можливість, хай Господь збудовує вас для поширення Його Царства та зміцнення у вірі Його дітей. Робіть свою справу для Його слави.

  Сергей.
  Я уже больше года посещаю церковь Пробуждение в Макарове. Мне очень нравится слушать проповеди, и быть на служении. Наш пастор организовал группы ученичества, которые я сначала воспринял как «напряг» но потом втянулся и когда у нас были летние каникулы – я начал за ними скучать. Когда же начался учебный год, Бог нам послал, как раз вовремя, как Он это всегда делает, книгу «Настоящая община». Я увидел себя и свои недостатки, по-новому увидел внутриобщинную жизнь. Спасибо спонсорам и братьям, давшим возможность иметь такую книгу. Благослови вас Господь!

  Юлия.
  Благодарю за труд!
  Хорошая, познавательная книга!
  Мне помогла разобраться во многих вещах, которые я понимала и воспринимала абсолютно по-другому, .
  Разъяснения, мысль, примеры, основой которых является Слово – то, в чём на сегодняшний день, нуждаются христиане.

  Людмила.
  Читаючи «Настоящая община» Джері Бріджеса, я для себе взяла:
  Треба постійно служити «зверху вниз» змирятись на кожному кроці і дивитись на нашого Господа Ісуса Христа, бути в образі раба завжди і всбди.
  Дуже повчальна і чудова книга. Велика подяка братам і сестрам, які поблагословили нас цими матеріалами.

  Відповіcти
 13. Вітаю вас! Нарешті є можливість поділитися благословеннями, які отримала наша церква завдяки вашому служінню. На весні 2017-го року наша церква виписала книгу Джері Бріджеса «Настоящая община». Перед тим як пропонувати дану книгу церкві я сам прочитав її. Цю книгу планували читати тільки лідера церкви. Проте запропонований формат зустрічей не підійшов команді і ми вимушені були змінити підхід. Ця тема важлива для нашої церкви тому я продовжував молитися і обдумувати різні варіанти для читання книги. На ряду з цим в нашій церкві ще не було малих груп для спілкування. Тому було прийнято рішення розпочати малі групи по читанню даної книги. Таким чином за допомогою вашого служіння в нашій церкві розпочалися малі групи. Кожного недільного служіння ми обговорюємо прочитане. Кожна мала група ділиться відповідями на запитання, які є в кінці кожного розділу. По завершенню читання я поділюся тими благословеннями які отримала наша церква і приведу приклад пару свідчень.

  З повагою пастор церкви «Любов Христа» Альберт!

  Відповіcти
 14. Мир вам и благодать, сотрудники Книжного Служения!
  От имени поместной церкви ЕХБ “Дом молитвы” в пгт. Репки, Черниговской
  области, выражаю благодарность за предоставленную возможность в изучении
  темы “Настоящая община” по книге Джерри Бриджеса, от Книжного Служения.
  Пусть Бог обильно благословит ваш труд, так как это приносит много
  благодарности нашему Господу Иисусу Христу!
  В приложении я прикрепляю несколько фото с одной из наших встреч по
  изучению “Настоящей общины”, хочется отметить, что мы использовали
  рекомендованный метод изучения, когда в утреннем служении проповедник
  затрагивал данную тему, а вечером на эту же тему мы проводили
  общение-дискуссию. Скажу, что этот метод имеет очень хороший результат.
  Желаю благословений!
  С уважением,
  брат Роман

  Відповіcти
 15. Дорогие друзья!
  Благодарю Вас за книгу Д. Бриджеса «Настоящая община». Вы делаете неоценимый труд для Царства Божьего.
  В нашей церкви проходят занятия-обсуждения, где каждый может поделиться своими переживаниями, размышлениями и откровения по каждой главе книги. И для меня, лично, этот материал, как грань «драгоценного алмаза». Святой Дух по новому открывает Бога, наше положение, как христианина. Участие в жизни общины, жизнь по воле Божьей, стремление к Свету, святости, глубоким личным отношениям с Господом: – это мое стремление, чтобы угодить Богу. Вдохновляешься книгой.
  Каждую главу переживаешь по новому. Поправляешь свою «форму» и облекаешь все внешнее в любовь, которую черпаешь в молитве с Другом. Благодарю Господа за новую жизнь, развитие и Его любовь.
  Спасибо и Вам дорогие братья и сестры за Ваш труд и служение, которое мы переживаем вместе с Вами. Пусть Бог даст Вам много благодати и счастья. Бог не имеет границ.
  Слава Ему!

  Відповіcти
 16. Вітаю шановні співробітники книжкового служіння! Ми закінчили курс ” Справжня громада”! Чесно-було нелегко! Брати та сестри злегка розслабилися (підзадрімали) і це була “встряска” така. Ми виділили час перед служінням на одну тему, і так кожне служіння. Було обовязковим домашнє завдання. Оцінку навчанню дала одна похила сестра. Вона сказала: ” Якби це раніше ми взнали…”. Підсумок такий-ми змогли згадати те, що забули, щось відкрилось по новому. Систематичність дала гарні плоди. Я якщо враховувати, що ми на порозі пробудження, то це також, один із інструментів Божих.Я думаю що ми готові для нового курсу “Сила і глубина Євангелія”. Нам також потрібно 20 книжок. Ми молимося за Вас, щоб Господь благословивляв вас і в подальшому. Пастор Церкви “Отчий Дім” Сірик Сергій.

  Відповіcти
 17. Вітаю Вас брати. Хочу подякувати Вам за чудове служіння. Почав проводити в церкві навчання по книжці “Справжня громада”. Ніколи не подумав, що це спричинить такий ефект. В нас церква невелика – 17 членів церкви. В неділю збирається разом з дітьми до 30 чоловік. Тому для нас самою важливою цінністю була сімейна атмосфера. На початку так і було, але за останні два роки ми побачили як це поступово втрачається. Звичайно ж молилися про це і задавали запитання чому це відбувається і як виправити ситуацію. Книга “Справжня громада” стала відповіддю на наші молитви. Хоча коли на початку я запропонував її церкві, то брати і сестри поставилися до цього скептично. Але згодом вона настільки всіх захопила, що вирішили проходити по ній навчання щонеділі. Я розпрацьовую кожен розділ цієї книги. Складаю приблизно по 20 запитань до розділу, які ми пізніше обговорюємо. Бачимо, як Бог міняє не тільки наш світогляд, але й знову оновлюються відносини в нашій громаді. Зараз ми пройшли вже 5 розділів.
  Ще раз дякую Вам за Ваше служіння
  Щиро Ваш, у Христі, Руслан Мандзюк, пастор церкви м. Почаїв.

  Відповіcти
 18. Хочу от имени всей домашней группы поблагодарить “Книжное служение” за книгу Джерри Бриджеса “Настоящая община”, которую пастор нашей церкви “Новая жизнь”, г. Киев, Анатолий Калюжный предложил читать всей церковью. Бог через эту книгу вернул девочек с моей группы к близким отношениям с Богом, с друг другом, девочки разделились по двое и начали вместе изучать Библию вне группы, созваниваясь на неделе или встречаясь по тем принципам, которые автор изложил в главе №5 “Духовное общение”, начали читать Библию те, кто не читал годами с помощью друг друга, начали исповедоваться друг перед другом. спасибо огромное Богу за ваше служение!

  Відповіcти

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber