Три книги, які слід прочитати кожному церковному лідеру

В служінні маємо три дуже сильні книги. Ми вважаємо, що кожен служитель має не тільки їх прочитати, а й тримати у власній бібліотечці, аби час від часу знову звертатися до них за підбадьоренням, підтримкою й навчанням.

Перша – книга Джина Едвардса «Про трьох царів» присвячена темі керівництва та влади у Божій церкві: як і кому вона надається та як утримується; як вона передається та як втрачається. У формі притчі про історію відносин молодого Давида та царя Саула, а також царя Давида та його сина Авесалома, вона розкриває Божий погляд на лідерство в Його царстві та відповідає на багато болючих запитань стосовно авторитарних методів керівництва в церкві, послуху та смирення перед очевидною несправедливістю, морального вибору в боротьбі за правду та духовного зростання у несприятливому середовищі, які чи не щодня виникають у віруючих.

Друга – книга того ж автора «В’язень у третій камері» / «Узник в третьей камере» (українською та російською мовами) є своєрідним продовженням історії «Про трьох царів». Так само у формі сучасної притчи,  беручи за основу історію життя, служіння й смерті Йоана Хрестителя, книга розмірковує про те, як слідувати за Богом, вчинків Якого ти не розумієш та закликає осягнути глибину слів Христа: «І щасливий той, хто не спотикнеться через Мене».

У третій, невеликій, але дуже глибокій (як і всі його твори) та надпотужній книжці Генрі Ноуена «В ім’я Ісуса»  автор розкриває три приховані спокуси, що є характерними для сучасних служителів, а саме прагнення бути значущим, бути ефектним та мати владу. Багато хто сприймає їх як надбання, щиро вважаючи, що лише у такий спосіб християнський провід може бути ефективним. Проте подібне ставлення до лідерства є запозиченим у світу, і тому не може бути плідним в Церкві Божій. Що ж натомість? Книга сповнена практичних настанов для сприяння зростанню сучасного християнського лідера, та зокрема пропонує неочевидні на позір духовні рухи, які дозволять церковним лідерам плідно здійснювати християнський провід у швидкозмінному сучасному світі самотності та зневіри.

Ми рекомендуємо всім служителям мати ці книги у власній бібліотечці. Готові надати відповідну кількість примірників. Якщо керівництво церкви вирішить, що ці книги має прочитати кожен член громади, ми також готові цьому посприяти.

Книги можна замовити безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння у Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Також напишіть нам на відкриту лінію, якщо для ознайомлення вам потрібні електронні версії книжок.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber