“Христове євангеліє проходить повз нас…” – свідчення Річа Маллінза з книги “Євангеліє обірванця”

*Річ Маллінз – відомий християнський співак та автор пісень; його гімн «Наш Бог, всемогутній Бог» увійшов до 25-ти найкращих пісень поклоніння усіх часів

Я винен Бреннанові Меннінґу тридцять доларів за аудіозаписи лекцій, які купив у нього під боргову розписку. Втім, це свідчення я пишу не через той борг. Про нього просто згадую, адже бути в боргу — це стан, характерний для обірванців; стан, у якому ми всі перебуваємо, аж поки не заглибимося у рятівну, цілющу, живлющу істину, про яку свідчать ці сторінки.

Зі служінням Бреннана Меннінґа я познайомився, прямуючи на південь з Мангеттена, що у штаті Канзас; дорога вела через край пасма невисоких пагорбів, відомих як Флінтгіллс. Їхати там чудово, особливо під музику Аарона Копленда. Або й у повній тиші. Коли приятель увімкнув на магнітофоні запис однієї з лекцій Меннінґа, я був проти. Та він сказав: «Просто послухай десять хвилин».

І вже через п’ять хвилин я з’їхав своєю вантажівкою на узбіччя, бо за сльозами не бачив дороги.

У церкві я буваю регулярно відтоді, як мені не було ще й тижня. Я слухав проповіді про чесноту і проповіді проти пороку. Чув про гроші, раціональне використання часу, десятину, утримання та щедрість. Прослухав тисячі проповідей. А проте ті проповіді, які просто були проголошенням Христового євангелія, міг би порахувати на пальцях однієї руки.

Власне таке проголошення я й почув у той день. І воно зробило те, чого не може не зробити євангеліє: підірвало силу звичайної «моральної релігійності» у моєму житті й оживило той паросток глибшого прийняття, який зав’янув у мені давним-давно.

У теперішньому суспільстві ми схильні присягатися у непохитній відданості своїй твердій позиції — замість того, щоб віднаходити справжній зв’язок із життєдайним Духом. Як наслідок, Христове євангеліє проходить повз нас, а суть його — у такій-от добрій новині: хоч святий і всемогутній Бог знає, що всі ми — порох, Він усе-таки схиляється і вдихає у нас повів життя, змащує наші рани бальзамом прийняття й любові. Жоден інший письменник не виклав цього послання простіше і красивіше, ніж Бреннан Меннінґ.

Я винен Бреннанові Меннінґу тридцять доларів і сподіваюся невдовзі їх віддати. Але у ще більшому боргу я перед ним за ту свободу, яку він допоміг мені віднайти завдяки цій книзі… у найбільшому ж боргу я перед Богом, чия благодать поширюється й на обірванців цього світу, навіть — найперше на них.

Замовити друковану книгу, читати відгуки – на сторінці книги.

Курс на основі книги для вивчення в малих групах та на молодіжних зустрічах

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber