Християнське лідерство: спокуси, які часто сприймають, як надбання, та несподівані настанови щодо їх подолання

Якими мають бути церковні лідери у новому тисячолітті, аби протистояти викликам часу? На цю тему багато говорять і пишуть, але ми певні, що такого  підходу, який обрав видатний християнський письменник та мислитель Генрі Ноуен до питань християнського лідерства, ви ще не зустрічали.

У невеликій, але дуже глибокій (як і всі його твори) та надпотужній книжці «В ім’я Ісуса»  автор розкриває три приховані спокуси, що є характерними для сучасних служителів: прагнення бути значущим, бути ефектним та мати владу. Багато хто сприймає їх як надбання, щиро вважаючи, що лише у такий спосіб християнський провід може бути ефективним. Проте подібне ставлення до лідерства є запозиченим у світу, і тому не може бути плідним в Церкві Божій.

Що ж натомість? Книга сповнена практичних настанов для сприяння зростанню сучасного християнського лідера, та зокрема пропонує неочевидні на позір духовні рухи

 • від набуття значущості до життя споглядальної молитви,
 • від прагнення популярності до посвяти себе годуванню овець Божої пастви, та
 • від прагнення надавати провід до глибокої потреби його прийняття.

Саме вони дозволять церковним лідерам плідно здійснювати християнський провід у швидкозмінному сучасному світі самотності та зневіри.

Ми радимо кожному пастору та служителю, включаючи лідерів малих груп та керівників церковних служінь, не просто прочитати цю книгу, а й мати її під рукою та періодично звертатися до неї.

Пропонуємо керівництву церков, місій та служінь отримати відповідну кількість книг, аби забезпечити ними кожного лідера у вашій команді.

Книги можна отримати безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння в Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Також напишіть нам на відкриту лінію, якщо для ознайомлення вам потрібні електронні версії книги.

Нагадаємо, що маємо ще дві цікаві книги для служителів і не тільки – про біблійний погляд на владу й методи керівництва в церкві, та як слідувати за Богом, вчинки Якого є неочікуваними і незрозумілими.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

4 коментарі до “Християнське лідерство: спокуси, які часто сприймають, як надбання, та несподівані настанови щодо їх подолання”

 1. Брати–служителі церков Одеського Обласного Об’єднання, 16-17 грудня, мали дводенне спілкування “Вчимося разом у Христа” Ретріт відбувся за сприянням Одеської Богословської Семінарії. Пастор Анатолій Бондаренко, з Другої Одеської Церкви, провів обговорення книжки Генрі Ноуена «В ім’я Ісуса». Всі присутні отримали власний примірник. Книгу представаив братам ректор семінарії Олександр Гейченко. Служителі ввечері прочитали її, а на другий день мали глибоку дискусію.
  “Для нас было полезным размышления и опыт Ноуена о руководстве с точки зрения христианской духовности” – висловив загальну думку один із служителів.

  Стаття про цей ретріт
  https://odessabaptist.info/news/u-hrista-j-dosi-ie-chomu-povchitisya/

  Відповіcти
 2. Чудова книга! Невелика за обсягом. Можна за годину другу прочитати. Раджу для пастирів та лідерів служінь.

  Відповіcти
 3. Вітаю, Вас брати та сестри, служителі книжкового служіння. Сьогодні мав нагоду благословити отриманими від вас книгами студентів пасторського факультету в УБТС. Книга Г. Нувена “В ім’я Ісуса”, стала прекрасним доповненням до тих тем, які ми розглядали протягом тижня, а саме Лідерства. Дуже влучно автор пояснює, як уникнути пасторських спокус. Переконаний, книга буде корисною і принесе підбадьорення, або й виправлення, пастором, які її прочитають. Дякую вам за можливість зробити приємне служителям.

  Відповіcти
 4. Категорично рекомендована книга. Найнепропорційніша по відношенню об’єму сенсів і сторінок.

  Відповіcти

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber