Як ставитися до зла? – з книги Джона Пайпера «Зло тріумфує та програє»

Якими повинні бути наші думки, почуття та дії, коли ми стикнемося з проявами сатанинського зла? Зі смертю малого хлопчика після нападу бультер’єра? Із загибеллю трьох хоробрих шахтарів, які намагалися врятувати своїх друзів? Із сотнями жертв землетрусу в Перу? Це лише декілька трагедій з новин за той тиждень, коли я проповідував на цю тему. І як ставитися до всього того зла і страждань, що трапляються в нашому житті? Ось моя коротка відповідь.

Вісім правил, як поводитися  зі злом

З одного боку:

 1. Будьте готові до проявів зла. «Любі! Не дивуйтеся вогневі, що трапляється вам для вашого випробування, – наче якомусь дивному випадкові» (1 Петра 4:12).
 2. Зносіть зло. «[Любов] усе переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить» (1 Коринтян 13:7; пор. Марка 13:13).
 3. Дякуйте за те очищення, яке приносить з собою повстале проти вас зло. «Дякуючи завжди і за все Богові й Отцеві в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа» (Ефесян 5:20; пор. 1 Солунян 5:18). «Хвалимося, коли страждаємо, знаючи, що страждання виробляє терпеливість…» (Римлян 5:3-5).
 4. Ненавидьте зло. «Любов – нелицемірна. Ненавидьте зло, шукайте добра» (Римлян 12:9).
 5. Моліться за рятунок від зла. «Не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого» (Матвія 6:13).
 6. Викривайте зло. «І не ставайте спільниками в неплідних ділах темряви, а краще їх викривайте» (Ефесян 5:11).
 7. Долайте зло добром. «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром» (Римлян 12:21).
 8. Опирайтеся злу. «Протидійте дияволові, і він утече від вас» (Якова 4:7).

Чотири правила, які ніколи не слід чинити по відношенню до зла

Але з другого боку:

 1. Ніколи не впадайте у відчай, вважаючи, що цей злий світ вийшов з-під Божого контролю. «[Він] все здійснює за рішенням Своєї волі» (Ефесян 1:11).
 2. Ніколи не поступайтеся відчуттю, що життя абсурдне та беззмістовне через позірну повсюдність зла. «Які незбагненні Його суди і недослідимі Його дороги! … Адже все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки» (Римлян 11:33, 36).
 3. Ніколи не піддавайтеся думці, що Бог грішить або що Він буває несправедливим і неправедним, коли править Всесвітом. «Праведний Господь на всіх Своїх шляхах» (Псалом 144:17).
 4. Ніколи не сумнівайтеся, що Бог повністю виступає за вас у Христі. Якщо ви звіряєте Йому своє життя, то ви у Христі. Ніколи не сумнівайтеся, що все те зло, яке випадає вам, – навіть якщо воно відбере у вас життя – є Божою батьківською наукою, сповненою любові, очищення і спасіння. Це не намагання покарати вас у гніві. Той гнів упав на Ісуса Христа як нашого Заступника (Галатів 3:13; Римлян. 8:3). Як Його діти через віру в Ісуса ми отримуємо від Бога лише милосердя, а не гнів. «Адже кого Господь любить, того й карає, і б’є кожного сина, якого приймає» (Євреїв 12:6).

Коли ми відкидаємо задуми диявола і звіряємося силі, мудрості та доброті Божій, що явлені у смиренному тріумфі Ісуса Христа, то долучаємося до сповнення мети, яку мав Бог, дозволивши сатані пожити трохи довше. Ми прославляємо безмежно високу гідність Ісуса. Тому я запрошую вас довіритися Йому і благоговійно спостерігати, як Він спасає вас і перемагає сатану однією великою жертвою любові.

Замовити друковану книгу, завантажити в електронному вигляді, слухати аудіокнигу, читати відгуки – на сторінці книги.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки внизу сторінки.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber