Довіра Богу, невпинна молитва та радість в Дусі: три дороговкази в часи випробувань

І Господь відкрив його очі, і він побачив, як ось гора, повна коней, і вогненні колісниці довкола
– 2 Царів 6:17

«Не бійся, бо тих, хто з нами, більше від тих, хто з ними!» Всі наші страхи походять з того, що ми забуваємо слова пророка Елісея – і не важливо, хто такі оці «вони». Взагалі, звідки виникає страх у віруючої людини? Якщо розібратися, першоджерела два. Це невіра в те, що Бог справді є всемогутнім, а також небажання підкоритися Його суверенній волі. Саме тому Шарль де Фуко називав страх подвійним гріхом. І додавав, що якщо ми чимось і винні Богові, то це – ніколи, нічого, ні за яких обставин не боятися.

Здається, наших проблем насправді три. По-перше, ми серйозно, в глибині серця, не довіряємо Богові. Те, що більшість людей називає практичним ставленням до життя та вмінням миттєво реагувати на зміну зовнішніх обставин, насправді є кризою довіри Богові. Взагалі ця довіра – дивовижна штука. Вона є любленим дитям шлюбу віри та надії, і чи не головним парадоксом духовного життя. Адже ця довіра – хіба не головне, що за великим рахунком потрібне в нашій повсякденній мандрівці з Богом, і водночас вона абсолютно від нас не залежить, адже віра дарована нам Божою благодаттю. Про це та багато чого іншого стосовно довіри Богові чудово розмірковує Берннан Меннінг у книзі «Доверие любой ценой». Для багатьох – включно з автором цих рядків – ця книга стала добрим дороговказом в часи духовних криз. Тому категорично рекомендуємо! До речі, для поглибленого вивчення цієї книги є “Путівник для обговорення”.

Отже, довіра Богові – це дар. Аби його отримати, годі прикладати зусилля – треба радше молити (Матвія 7:8). І тут постає наша друга проблема – чи вміємо ми належно молитися? Більшість дивиться в словах Спасителя «Шукайте перш за все Царства Божого і Його праведності, а це все вам додасться» (Матвія 6:33) саме на другу частину, на «це все», а першу сприймає лише як умову її здійснення. Така позиція неодмінно знаходить своє відображення в наших молитвах. Може, саме тому вони «не працюють»? Святі, звертаючись до Бога, отримають усе, чого просять, не тому, що вміють натискати на правильні духовні кнопки, а тому, що бажають того самого, що й Бог…  Аби правильно розставити акценти в голові та серці, хочемо порадити невеличку, але дуже змістовну книгу Пітера Кріфта «Молитва для начинающих». Вона дає глибоке розуміння молитви й молитовного життя як практики Божої присутності.

Ну, й третя проблема щільно пов’язана з двома першими та наслідками грубого порушення Матвія 6:33. Полягає вона в тому, що ми так і не навчилися жити в Його Царстві, яке нам запропоноване тут, на землі. Здебільше тому, що намагаємося жити в ньому виключно на власних умовах – от нічого й не виходить. До чого тут це? – спитаєте ви.  Штука в тому, що найбільш наочними наші неспроможність та невміння стають саме у часи випробувань. А індикатором постає втрата надії.

Як зарадити цьому? Як навчитися законам та реаліям Царства благодаті? І де знайти джерело надії в нашому стражденному світі? Книга Генрі Ноуена «В радость обрати мой плач»  якраз дає відповідь. Вона вчить п’ятьом важливим крокам у складні часи, а саме: від маленьких себе до великого світу, від мертвої хватки до розтулених пальців, від фаталізму до надії, від маніпуляції до любові та від страху смерті до радості життя. Саме вони ведуть до зцілення та подолання кризи.

Розуміємо: багато хто вважає, що зараз настали часи дій, а не розважань. Проте будь-яка ситуація в житті віруючої людини створена Богом в першу чергу для її серця. Тому дуже радимо знайти час для цих трьох книжок – на щастя, усі вони не дуже великі, отже йдеться про години радше ніж тижні. Можливо, саме через ці книги Господь дарує вам спокій, впевненість та надію посеред непростих обставин, у яких ми всі зараз опинилися. Ба більше – може, саме через ці обставини, проговоривши посеред них до вашого серця зі сторінок цих книг, Бог хоче підняти вас на зовсім інший рівень відносин з Ним?

Можливо,  з огляду на виклики сьогодення,  церкви, християнські спільноти та окремі віруючі зацікавляться можливістю вивчення цих книжок всією громадою або на малих групах. Готові для  цього надати необхідну кількість примірників.

Книги можна замовити безкоштовно, написавши у відкриту лінію служіння у Viber та Telegram, або заповнивши електронну форму запиту:

Також напишіть нам на відкриту лінію, якщо для ознайомлення вам потрібні електронні версії книжок.

Будь ласка, поділіться цим постом у соцмережах та чатах, натиснувши кнопки нижче.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber