24 Квітня
Звільняюча сила прощення
Підписуйтесь

Прощаються твої гріхи! (Луки 7:48)

Жінка приходить до Ісуса в будинок фарисея, плаче і вмиває Йому ноги. Без сумніву, вона відчувала сором, бо очі Симона повідомляли всім присутнім, що ця жінка – грішниця, і що Ісус не має права дозволяти їй доторкатися до Себе.

Дійсно, вона була грішницею. Був привід для справжнього сорому. Але ненадовго.

Ісус сказав їй: “Прощаються твої гріхи!” (Луки 7:48). А коли гості загомоніли з цього приводу, Він зміцнив її віру, додавши: “Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!” (Луки 7:50).

Як Ісус допоміг жінці боротися з руйнівним впливом сорому? Він дав їй обітницю: “Твої гріхи прощені! Твоя віра спасла тебе. Твоє майбутнє буде сповнене миру”. Він оголосив, що минуле прощення тепер принесе майбутній мир.

Отже, питанням для жінки була віра в майбутню Божу благодать, що ґрунтувалася на авторитеті Ісусова прощення та Його визвольного слова. Саме так кожен з нас повинен боротися з наслідками доречного сорому – не фальшивого сорому, а того, який ми дійсно повинні відчувати, але який загрожує затягнутися надовго і скалічити нас.

Треба боротися з невір’ям сорому, що нас калічить, вхопившись за обітниці майбутньої благодаті та миру, які приходять через прощення наших ганебних вчинків.

  • “Але в Тебе є прощення, щоб шанували Тебе”. (Псалом 129:4)
  • “Шукайте Господа, поки можна Його знайти, волайте до Нього, поки Він близько! Нехай нечестивий залишить свою дорогу, а злочинець – свої задуми, і нехай навернуться до Господа, аби Він змилувався над ними, – до нашого Бога, бо Він щедрий на прощення! (Ісаї 55:6-7)
  • “Якщо ж визнаємо свої гріхи, то Він вірний і праведний, щоб простити нам гріхи й очистити нас від усякої неправедності”. (1 Івана 1:9)
  • “Про Нього свідчать усі пророки, що кожний, хто вірить у Нього, Його Ім’ям отримує прощення гріхів!” (Дії 10:43)

Всі ми потребуємо прощення. І потребуватимемо його завтра. Ісус помер, щоб забезпечити його – сьогодні і завтра. Сьогодні чи завтра реальність така сама: Боже прощення звільняє нас, щоби ми мали майбутнє. Воно визволяє нас від каліцтва сорому. Прощення сповнене майбутньої благодаті.

Коли ми живемо вірою в майбутню благодать, вкорінену в Божому прощенні, то звільняємося від тривалого, паралізуючого впливу навіть того сорому, який відчуваємо заслужено. Ось що означає прощення.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber