Дорога серця: книга Генрі Ноуена «Духовне формування»

Як відбувається процес нашого духовного формування в контексті повсякденного життя? Ми звикли сприймати його, як щось подібне до навчання, кар’єрного зростання чи набуття фахових навичок: поступово, крок за кроком, ми підіймаємося сходинкою, що веде до досконалості.

Але з практикою духовного зростання все зовсім не так, стверджує Генрі Ноуен, один з найкращих порадників у цій царині. Радше ніж долати сходинку за сходинкою вгору, насправді ми водночас задіяні у декількох духовних рухах: від тьмяного до прозорого, від ілюзії до молитви, від смутку до радості, від обурення до вдячності, від страху до любові, від вилучення до залучення і від заперечення смерті до приязні з нею. Саме ці рухи в комплексі й утворюють нашу дорогу серця, шлях духовного формування.

Причому в деяких з них ми можемо впевнено рухатись уперед, в той самий час як в інших – загальмувати чи взагалі почати задкувати. Розуміння цієї динаміки, усвідомлення всієї складності нашого внутрішнього світу,  дозволяє ввійти до самісінького осердя нашого серця – туди, де мешкає Бог. А це в свою чергу робить нас ефективними, радісними, і – що дуже важливо, – чесними у власному духовному формуванні.

Книга Генрі Ноуена «Духовне формування» та запропоновані в ній настанови дарують саме такі  можливості.

Читати більше, замовити книгу тут.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:

Залишити коментар

Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber