6 Лютого
Зневажений тут, нагороджений там
Підписуйтесь

Він буде, як дерево, посаджене біля потоків води, яке приносить свій плід у належну пору і листя якого не в’яне. В усьому, що тільки він робить, матиме успіх. (Псалом 1:3) 

Як обітниця в Псалмі 1:3 вказує на Христа?  

У ньому сказано: “В усьому, що тільки він робить, матиме успіх”. Праведники процвітають у всьому, що вони роблять. Подібне твердження є наївним чи глибоко правдивим? 

У цьому житті, безумовно, здається, що нечестиві процвітають. “Нехай тебе не дратує те, що комусь щастить на його дорозі, – людині, яка має злі наміри!” (Псалом 36:7). “Тепер щасливими скоріше можна назвати зухвалих, оскільки вони добре влаштовані; хоч вони живуть нечестиво і навіть спокушують Бога, їм усе сходить з рук” (Малахії 3:15). 

І в цьому житті праведники часто страждають, а їхня благість винагороджується кривдою. “Коли б ми забули Ім’я нашого Бога… то хіба Бог про це не довідався б?.. Але ж за Тебе вбивають нас щодня; нас уважають за овець, призначених на заріз.” (Псалом 43:21-23). Псалмоспівці самі розуміли це. Ми не говоримо про щось таке, чого вони не знали. 

Тому, коли псалмоспівець каже: “В усьому, що тільки він робить, матиме успіх”, це не наївність. Він вказує через неясності цього життя на життя після смерті, де справжня ефективність – справжній успіх! – проявиться в усьому, що ми зробили.  

Саме так мислив Павло.  

По-перше, він святкує перемогу Христа над смертю. “Смерте, де твоя перемога?.. Подяка Богові, що Він дає нам перемогу через Господа нашого Ісуса Христа” (1 Коринтян 15:55, 57). 

Далі він робить висновок, що через цей тріумф кожна справа, яку коли-небудь робили віруючі, матиме успіх. “Тому, мої любі брати… ваша праця в Господі не даремна” (1 Коринтян 15:58). Коли щось не марне, воно процвітає. 

Оскільки Ісус помер замість нас, Він гарантував, що кожна добра справа матиме успіх – рано чи пізно. “Кожний одержить від Господа відповідно до того, що зробив доброго” (Ефесян 6:8). “Блаженні ви, коли будуть вас зневажати… Радійте й веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах” (Матвія 5:11-12). Зневажені тут. Нагороджені там.  

Те, що здається наївним у Старому Завіті (“В усьому, що тільки він робить, матиме успіх”), глибоко вказує на Христову справу і реальність воскресіння. Як сказано у чудовому гімні Катаріни фон Шлегель:  “Заспокойся, душе моя: твій Ісус може відплатити / З власної повноти все, що Він забере”. 

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber