7 Квітня
Що означає молитися за ворога
Підписуйтесь

Любіть ваших ворогів… і моліться за тих, які кривдять і переслідують вас. (Матвія 5:44)

Молитва за ворогів – одна з найглибших форм любові, бо вона означає, що ви дійсно хочете, щоби з ними сталося щось хороше.

Ви можете робити добрі речі для своїх ворогів, не маючи щирого бажання, щоб у них все було добре. Але молитва за них відбувається в присутності Бога, Який знає ваше серце, і молитва – це заступництво перед Богом за них.

Вона може бути за їхнє навернення. Вона може бути за їхнє покаяння. Можливо, – щоб вони прокинулися від ворожнечі в їхніх серцях. Можливо, – щоб зупинили своє занурення у вир гріха, навіть якщо для цього їм знадобиться хвороба чи нещастя. Але молитва, яку тут має на увазі Ісус, завжди за їхнє благо.

Це те, що Ісус робив, коли висів на хресті:

Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять! (Луки 23:34)

І саме це робив Стефан, коли його закидали камінням:

Ставши на коліна, він скрикнув голосно: Господи, не зарахуй їм це за гріх! (Дії 7:60)

Ісус закликає нас не просто чинити добро нашому ворогові – наприклад, вітати його й допомагати в його потребах (Матвія 5:47). Він також закликає нас щиро бажати йому найкращого і висловлювати ці бажання в молитвах, навіть коли ворога немає поруч з нами.

Наші серця повинні бажати ворогам спасіння, бажати їхньої присутності на небі разом з нами та їхнього вічного щастя. Нехай Бог дасть нам благодать молитися, як апостол Павло за єврейський народ, багато синів якого робили життя Павла дуже важким:

Бажання мого серця і молитва до Бога – за Ізраїль на спасіння. (Римлян 10:1)

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber