17 Травня
П’ять цифрових небезпек
Підписуйтесь

Зодягніться Господом Ісусом Христом і турботу про тіло не перетворюйте на пожадливості. (Римлян 13:14)

Християни не просто дрейфують по життю, як медузи, за течією сучасної культури. Ми живемо силою Духа і знаходимо свій курс по Слову Божому. Ми пливемо, як дельфіни, а не як медузи. Частково це вміння прокласти курс і сила опиратися течії виражається у вдумливій взаємодії з цифровими реаліями нашого часу. Включно з небезпеками. Ось п’ять з них.

1) Гачок постійної цікавості

Цифрові пристрої пропонують нескінченні можливості для відкриттів. Навіть прості операційні системи можуть забирати години на допитливі пошуки та експерименти. А ще є нескінченні додатки, які затягують у свої хитросплетіння, забираючи тижні вашого часу.

Все це дуже оманливе. Воно дає ілюзію сили та ефективності, але наприкінці залишає відчуття порожнечі та нервозності.

Рішення: Я суворо обмежуватиму свій експериментальний час на пристрої і присвячу себе більше істині, ніж технологіям.

2) Порожній світ віртуальної (не)реальності

Дуже сумно бачити, як геніальні, творчі люди витрачають години і дні свого життя на створення міст, армій і пригод, які не мають ніякого зв’язку з реальністю. Ми живемо лише один раз. Всі наші сили дані нам справжнім Богом для справжнього світу, який веде до справжнього раю і справжнього пекла.

Рішення: Я буду витрачати свою конструктивну, творчу енергію не у “віртуальній реальності”, а в дійсності реального світу.

3) “Особисті” стосунки з машиною

Комп’ютер, як ніякий інший винахід, наближений до того, щоб бути схожим на людину. З ним можна грати в ігри. Він розмовлятиме з вами. Він завжди поруч. Велика небезпека полягає в тому, що нам дійсно стає комфортно з цією керованою електронною “особою”, і ми поступово віддаляємося від непередбачуваних, дратівливих, іноді болючих стосунків з реальними людськими істотами.

Рішення: Я не буду замінювати ризики особистих стосунків знеособленою електронною безпекою.

4) Ризик побачення

Сексуальні стосунки починаються з приватного часу разом, тривалої розмови та виливання душі, що тепер можна робити в абсолютній ізоляції за допомогою цифрових пристроїв. Ви можете думати, що “це нічого не означає” – доки вона (або він) не з’явиться в вашому місті.

Рішення: Я не буду розвивати стосунки тет-а-тет з особою протилежної статі, окрім мого подружжя. Якщо неодружений, я не розвиватиму таких стосунків з чиїмось чоловіком чи дружиною.

5) Порно

Воно більш підступне, ніж відео категорії “Х”: тепер ми можемо не тільки дивитися, але й долучатися до збочень у власному лігві, не виходячи з дому. Інтерактивне порно дозволить вам “зробити це” або змусити їх “зробити це” віртуально.

Я ніколи його не бачив. І ніколи не збираюся. Це вбиває дух. Це відганяє Бога. Це знеособлює жінок. Це гасить молитву. Це витісняє Біблію. Здешевлює душу. Знищує духовну силу. Це опоганює все.

Рішення: Я ніколи не відкрию жодного додатку чи веб-сайту для сексуальної стимуляції, не купуватиму і не завантажуватиму нічого з присмаком порно.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber