7 Травня
Не служіть Богові
Підписуйтесь

Очі Господні оглядають усю землю, аби підтримувати тих людей, чиє серце цілковито віддане Йому. (2 Хронік 16:9)

Чого шукає Бог у світі? Помічників? Ні. Євангеліє – це не оголошення “потрібна допомога”. Так само, як і заклик до християнського служіння.

Бог не шукає людей, щоб працювали на Нього. “Очі Господні оглядають усю землю, аби підтримувати тих людей, чиє серце цілковито віддане Йому” (2 Хронік 16:9). Він – великий Трудівник. Він має достатньо широкі плечі, щоби нести будь-який тягар. Він – Сильний. І Він шукає способи показати це. Ось що відрізняє Бога від так званих богів світу: Він працює для нас. Ісаї 64:3: “З давніх-давен не було чути й не доходило до наших вух, і жодне око не бачило іншого Бога, крім Тебе [тобто йдеться про Його унікальність], Котрий стільки учинив би для тих, котрі на Нього покладаються”.

Чого ж хоче від нас Бог? Не того, чого ми можемо очікувати. Він докоряє Ізраїлю за те, що вони принесли йому так багато жертв: “Не прийму теляти з твого дому… адже всі звірі у лісі, як і тварини на тисячах гір належать Мені… Якби Я зголоднів, то не говорив би тобі, оскільки Всесвіт і все, що в ньому, – Мої” (Псалом 49:9-10, 12).

Але чи можемо ми дати Богові щось таке, що не принизить Його до статусу бенефіціара?

Так. Наші тривоги. Наші потреби. Наші благання про сили, щоб виконувати Його волю.

Це наказ: “Покладіть на Нього всі ваші турботи” (1 Петра 5:7). Бог з радістю прийме від нас все, що демонструє нашу залежність і Його вседостатність.

Християнство – це в основі своїй одужання. Пацієнти не служать своїм лікарям. Вони довіряють їм, покладаються на виписані рецепти та запропоновану терапію. Нагірна проповідь – це призначення від лікаря, а не посадові інструкції від роботодавця.

Самі наші життя залежать від того, щоб не працювати на Бога. “Адже тому, хто робить діла, нагорода зараховується не як благодать, а як належне. А тому, хто не робить, але вірить у Того, Хто оправдує нечестивого, віра його зараховується за праведність” (Римлян 4:4-5).

Працівники не одержують дарів. Вони отримують належне – свою зарплатню. Якби ми мали дар виправдання, то не наважилися би працювати заради нього. Бог є робітником у цій справі. І те, що Він отримує, – це слава бути дарувальником благодаті, а не бенефіціаром служіння.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber