9 Червня
Молитва – це для грішників
Підписуйтесь

Господи, навчи нас молитися. (Луки 11:1)

Бог відповідає на молитви грішників, а не досконалих людей. І ви можете стати абсолютно паралізованими у своїх молитвах, якщо не зосередитеся на хресті й не усвідомите цієї істини.

Я міг би показати це на прикладі численних старозавітних текстів, де Бог чує благання свого грішного народу, який саме через свої гріхи потрапив у біду, про визволення від якої благає (наприклад, Псалом 38:4, 14; 40:12-13; 107:11-13). Але дозвольте мені проілюструвати це на прикладі 11 розділу Євангелія від Луки – у двох аспектах.

У цій версії Молитви Господньої (Луки 11:2-4) Ісус говорить: “Коли молитеся, то кажіть…”, а потім у вірші 4 додає це прохання: “І прости нам гріхи наші”. Отже, якщо зв’язати початок молитви з її серединою, то Він по суті говорить: “Коли молитеся, то кажіть: “Прости нам гріхи наші”.

Я так розумію, що це має бути такою ж частиною всіх наших молитов, як і “Нехай святиться ім’я Твоє”. А значить, Ісус припускає, що нам потрібно просити прощення буквально кожного разу, коли молимося.

Іншими словами, ми завжди грішні. Ніщо з того, що ми робимо, не є досконалим. Як сказав Мартін Лютер на смертному одрі: “Ми – жебраки. Це правда”. Навіть якщо й досягли певної міри послуху до того, як стати до молитви, ми завжди приходимо до Господа як грішники – кожен з нас. І Бог не відкидає молитви грішників, коли вони так моляться.

Друге місце, де ми бачимо це, – це Євангеліє від Луки 11:13: “Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше Небесний Отець дасть Святого Духа тим, які в Нього просять?”

Ісус називає своїх учнів “злими”. Досить сильний вислів. І Христос не мав на увазі, що вони не мали спілкування з Ним, або що їхні молитви не могли бути почуті.

Він мав на увазі, що поки триває цей занепалий вік, навіть Його власні учні матимуть злий нахил сердець, який забруднюватиме все, що вони роблять, але не заважатиме їм робити багато добра, оскільки вони покладаються на Його благодать і силу.

Ми одночасно є злими і відкупленими. Ми поступово долаємо своє зло силою Святого Духа. Але наша природна зіпсованість не зникає при наверненні.

Ми є грішниками і ми є жебраками. І якщо ми визнаємо цей гріх, зречемося його, будемо боротися з ним і триматися за хрест Христа як за свою надію, то Бог почує нас і відповість на наші молитви.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber