29 Травня
Коли Бог йде проти Своєї волі
Підписуйтесь

Та вони не слухалися голосу свого батька, бо Господь мав твердий намір їх знищити. (1 Самуїла 2:25)

Сини священика Ілія не послухалися свого батька, коли той докоряв їм за їхній гріх. Цей текст має три наслідки для нашого життя.

1) Можна грішити так довго і так тяжко, що Господь не дарує покаяння.

Ось чому Павло сказав, що після всіх наших благань і лагідних повчань “противників, чи не дасть їм Бог покаяння”, а не “дасть їм покаяння” (2 Тимофія 2:25). У житті в гріху є таке поняття:  “занадто пізно”. Як сказано про Ісава в Євреїв 12:17: “був відкинутий, хоча зі слізьми його шукав, бо не знайшов можливості покаятися”. Він був відкинутий; він не міг покаятися.

Це не означає, що ті, хто по-справжньому каються, навіть після цілого життя, прожитого в гріху, не можуть спастися. Вони, безумовно, можуть, і будуть спасенні! Бог приголомшливо милосердний. Згадаймо розбійника на хресті. Ісус сказав йому: “Запевняю тебе: сьогодні ти будеш зі Мною в раю!” (Луки 23:43).

2) Іноді Бог не дозволяє грішній людині чинити правильно.

“Та вони не слухалися голосу свого батька, бо Господь мав твердий намір їх знищити”. Послухатися голосу батька було правильним рішенням. Але вони не послухали. Чому? “Бо Господь мав твердий намір їх знищити”.

Причина, чому вони не послухалися батька, полягала в тому, що Бог мав для них інші цілі, і тому залишив їх на гріх і смерть. Це показує, що бувають випадки, коли воля конкретного рішення Бога відрізняється від об’явленої волі Божого веління.

3) Іноді наші молитви про сповнення об’явленої Божої волі не здійснюються, тому що Бог постановив щось інше для втілення Своїх святих і мудрих цілей.

Я припускаю, що Ілій молився про те, щоб його сини змінилися. Саме так він і повинен був молитися. Але Бог постановив, щоб Хофні та Пінхас не послухалися, а були знищені.

Коли щось подібне трапляється (а ми зазвичай не знаємо цього заздалегідь), коли ми волаємо до Бога про зміни, Його відповідь не: “Я не люблю тебе”. Скоріше відповідь буде: “У Мене є мудрі та святі цілі, щоб не подолати цей гріх і не дати покаяння. Ти не бачиш цих цілей зараз. Довірся мені – Я знаю, що роблю. Я люблю тебе”.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber