12 Січня
Ключ досвіду
Підписуйтесь

А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ділом. (2 Коринтян 9:8) 

Ми знаємо, що віра в майбутню Божу благодать є ключем досвіду до практичної щедрості, тому що в 2-му Посланні до Коринтян Павло дає цю чудову обітницю: “А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ділом” (2 Коринтян 9:8). 

Іншими словами, якщо ви хочете бути вільними від необхідності відкладати гроші, якщо хочете мати повний достаток (благодаті!) на кожну добру справу, то покладіться у вірі на прийдешню благодать. Довіртеся обітниці, що “Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю” щомиті саме для цієї мети. 

Я щойно назвав віру в прийдешню благодать емпіричним ключем до щедрості, аби не заперечувати, що існує ще й історичний ключ. Є ключ досвіду, а є ключ історії. Говорячи про благодать, яку вони отримали, Павло нагадує коринтянам про історичний ключ благодаті: “Адже ви знаєте благодать нашого Господа Ісуса Христа, що, будучи багатим, заради вас Він став убогим, аби ви збагатилися Його зубожінням” (2 Кор. 8:9). 

Без цього історичного акту благодаті двері щедрості, що звеличує Христа, залишалися б зачиненими. Ця минула благодать є незамінним ключем до любові. 

Але зверніть увагу, як діє минула благодать у цьому вірші. Вона стає основою (Христос став убогим) для майбутньої благодаті (щоб ми збагатилися). Таким чином, історичний ключ до нашої щедрості закладає фундамент для емпіричного ключа віри в майбутню благодать. 

Отже, ключ досвіду до любові та щедрості полягає в наступному: твердо вірити в прийдешню благодать, а саме в те, що “Бог (в майбутньому) спроможний збагатити вас усякою (майбутньою) благодаттю”, щоб ваші потреби було задовільнено, і щоб ви були здатні переповнитися любов’ю до щедрості. 

Свобода від жадібності походить від глибокої віри в майбутню Божу благодать. 

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber