20 Травня
Як ненавидіти своє життя
Підписуйтесь

Істинно, істинно говорю вам: Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не вмре, залишиться саме-одне; коли ж вмре, то рясний плід принесе. Хто життя своє любить, той погубить його; хто ж зненавидить своє життя на цьому світі, той збереже його, щоб жити вічно. (Івана 12:24-25)

“Хто зненавидить своє життя на цьому світі, той збереже його, щоб жити вічно”. Що це означає?

Це означає, як мінімум, що ви не замислюєтеся над своїм життям у цьому світі. Іншими словами, для вас не має великого значення, що станеться з вашим життям у цьому світі.

Якщо люди говорять про вас добре, це не має великого значення.

Якщо вони вас ненавидять, це не має великого значення.

Якщо у вас є багато речей, це не має великого значення.

Якщо у вас мало, це не має великого значення.

Якщо вас переслідують або обмовляють, це не має великого значення.

Якщо ви знамениті чи нікому не відомі, це не має великого значення.

Якщо ви померли разом з Христом, усі ці речі просто не мають великого значення.

Але слова Христа ще більш радикальні. Ісус закликає нас не просто прийняти ситуації, які ми не обирали, але зробити власний вибір слідувати за Ним. “Хто Мені служить, нехай іде за Мною” (Івана 12:26). Куди йде Ісус? Він прямує до Гетсиманії і до хреста.

Христос не просто говорить: “Якщо щось піде не так, не переймайтеся, бо ви все одно померли зі Мною”. Він каже: “Зробіть свідомий вибір померти зі Мною. Виберіть зненавидіти своє життя в цьому світі так, як Я вибрав хрест”.

Саме це мав на увазі Ісус, коли сказав: “Коли хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, візьме свій хрест і йде за Мною” (Матвія 16:24). Він закликає нас обрати хрест. На хресті люди робили тільки одне. Вони на ньому вмирали. “Візьми свій хрест” означає: “Як пшеничне зерно, впади в землю і помри”. Виберіть саме це.

Але чому? Заради радикальної відданості служінню: “Я не дорожу своєю душею, лише б з радістю закінчити свою дорогу та служіння, яке я одержав від Господа Ісуса: засвідчити Радісну Звістку Божої благодаті” (Дії 20:24). Мені здається, що я чую, як Павло каже: “Неважливо, що зі мною станеться, якщо я житиму для слави Божої благодаті”.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber