20 Квітня
Боїмося віддалитися
Підписуйтесь

Яка велика, Господи, твоя доброта, що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться, і чиниш тим, що до Тебе прибігають, перед людськими синами! (Псалом 30:20)

Зверніть увагу на дві важливі істини в Псалмі 30:20.

    1. Доброта Господня

Існує особлива Божа доброта. Тобто, не тільки загальна Божа доброта, яку Він проявляє до всіх людей, змушуючи Своє сонце сходити над злими і добрими (Матвія 5:45), але й особлива доброта, як сказано в псалмі, для тих, хто Його бояться.

Цієї доброти безмірно багато. Вона безмежна. Вона триває вічно. Вона всеохоплююча. Така доброта існує лише для тих, хто Його шанує. Усе сприяє до їхнього добра (Римлян 8:28). Навіть їхні страждання наповнюються користю, згідно з Римлян 5:3-5.

А ті, хто не бояться Його, отримують тимчасове благо. Римлян 2:4-5 описує це так: “Нехтуючи багатством Його доброти, лагідності й довготерпіння, не знаєш, що доброта Божа веде тебе до покаяння? Через власну черствість і нерозкаяність серця збираєш собі гнів на день гніву і виявлення справедливого Божого суду.” Доброта. Лагідність. Довготерпіння. Милосердя. Але все це викликає не страх Божий, а черствість серця.

Отже, перша істина: доброта Господня.

    1. Страх Господній

Страх Господній – це страх віддалитися від Нього. Він виражається в тому, що ми шукаємо притулку в Бозі, прибігаємо до Нього. Ось чому в Псалмі 30:20 згадуються дві умови – боятися Господа і прибігати до Нього. “Яка велика, Господи, твоя доброта, що її Ти 1) зберіг тим, що Тебе бояться, і 2) чиниш тим, що до Тебе прибігають”.

Здається, що це протилежності. Страх ніби відштовхує, а коли прибігаємо – це навпаки тяжіння. Але коли ми бачимо, що цей страх – це страх втечі, страх віддалитися від Нього, – тоді вони починають діяти разом.

У серці святих виникає справжній трепет. “Зі страхом і трепетом звершуйте своє спасіння” (Филип’ян 2:12). Але це трепет, який відчуваєш в обіймах Батька, Який щойно витягнув свою дитину з океанської безодні. Це тремтіння від жахливої можливості подумати, що нам не потрібен Отець.

Тож, плекайте доброту Господа. Бійтеся віддалитися від Нього. Утікайте від усякого гріха і прибігайте до Нього. “Яка велика, Господи, твоя доброта, що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться, і чиниш тим, що до Тебе прибігають”

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber