24 Лютого
Бог відкриває серце
Підписуйтесь

І слухала одна жінка на ім’я Лідія, продавщиця кармазину з міста Тиятир, яка шанувала Бога. Господь відкрив їй серце, аби сприймати те, що говорив Павло. (Дії 16:14) 

Скрізь, де Павло проповідував, дехто увірував, а дехто – ні. Як нам зрозуміти, чому деякі з тих, хто був мертвий у проступках і гріхах (Ефесян 2:1, 5), увірували, а деякі – ні? 

Відповідь, чому деякі не увірували, полягає в тому, що вони “відкинули Його” (Дії 13:46), тому що для кожної такої людини звістка Євангелія – це “безумство, й вона не може цього зрозуміти” (1 Коринтян 2:14), “оскільки тілесні задуми — ворожнеча проти Бога, тому що вони не коряться Божому Законові, та й не можуть” (Римлян 8:7). 

Кожен, хто чує Євангеліє, але відкидає його, “ненавидить світло і не приходить до світла, щоби його вчинки не були осуджені” (Івана 3:20). “Маючи затьмарену свідомість, вони відчужені від Божого життя через їхнє незнання, через закам’янілість їхніх сердець” (Ефесян 4:18), і в цьому залишаються. Це винне невігластво. Істина доступна. Але такі люди “правду стримують неправедністю” (Римлян 1:18). 

Чому ж тоді деякі здатні увірувати, якщо всі перебувають у цьому стані бунтівної закам’янілості серця, мертві у своїх гріхах? Книга Діянь Апостолів дає принаймні три відповіді на це питання. Одна з них полягає в тому, що такі люди призначені для того, щоб увірувати. Коли Павло проповідував в Антіохії Пісидійській, язичники раділи, і “повірили ті, хто був призначений для вічного життя” (Дії 13:48). 

Інша відповідь на питання, чому деякі увірували, полягає в тому, що Бог дарував покаяння. Коли святі в Єрусалимі почули, що погани, а не лише євреї, приймають Євангеліє, вони сказали: “Отже, і язичникам Бог дав покаяння для життя” (Дії 11:18). 

Але найяскравіша відповідь в Діяннях Апостолів на питання, чому людина вірить в Євангеліє, полягає в тому, що Бог відкриває серце. Лідія – найкращий приклад. Чому вона увірувала? В Діяннях 16:14 сказано: “Господь відкрив їй серце, аби сприймати те, що говорив Павло”. 

Якщо ви вірите в Ісуса, все це сталося з вами: Вам було призначено увірувати; вам було даровано покаяння; і Господь відкрив ваше серце. Решту свого життя вас має переповнювати здивована вдячність за те чудо, що ви є віруючою людиною. 

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber