3 Березня
Бог діє через добрі наміри
Підписуйтесь

Ось чому і молимося завжди за вас, щоб наш Бог зробив вас гідними покликання і наповнив силою кожне бажання до добра та кожне діло віри. (2 Солунян 1:11)

Шукати Божої сили для виконання наших добрих намірів не означає, що ми насправді ухиляємося приймати власні рішення або не виявляємо силу волі.

Залучення Божої сили ніколи не підміняє собою залучення нашої волі! Сила Божа в освяченні ніколи не робить нас пасивними! Вона проявляється як підґрунтя нашої волі, або формує її тло, або діє всередині, проте ніколи не заміняє її собою.

Свідченням Божої сили в нашому житті є не відсутність власного воління, а його сила та втіха, яку воно з собою несе.

Той, хто каже: “Ну, я вірю у всемогутність Бога, тому буду просто сидіти і нічого не робити”, насправді не вірить у Божу всемогутність. Бо навіщо комусь, хто вірить у Божу суверенність, так відверто не підкорятися Йому?

Коли ви сидите склавши руки, насправді ви не сидите склавши руки. Ви активно залучаєте свою волю до рішення сидіти склавши руки. І якщо ви так поводитеся з гріхом або спокусою у своєму житті, то це кричущий непослух, тому що нам наказано боротися доброю боротьбою (1 Тимофія 1:18) і протидіяти дияволові (Якова 4:7), і прагнути до святості (Євреїв 12:14), і умертвляти гріховні вчинки тіла (Римлян 8:13).

Друге послання до Солунян 1:11 говорить, що саме силою Божою ми здійснимо наші добрі наміри та діла віри. Але це не нівелює значення слів “наміри” та “діла”. У житті, гідному Божого поклику, важливою складовою частиною є активне залучення нашої волі в рішенні чинити праведно.

Якщо у вашому житті присутній затяжний гріх, або якщо ви продовжуєте нехтувати якоюсь доброю справою тільки тому, що чекаєте спасіння без бою, ви поглиблюєте свій непослух. Бог ніколи не проявить Свою силу у вашій волі інакше, ніж в процесі вашого волевиявлення, тобто через добрі рішення – ваші добрі наміри, плани і цілі.

Отже, люди, які вірять у суверенність Бога, не повинні боятися залучати свою волю до боротьби за святість. “Силкуйтесь увійти через вузькі двері, бо багато хто, кажу вам, буде намагатися ввійти, та не зможе” (Луки 13:24). Прагніть лише з вірою, що у вашому прагненні і через нього “Бог за Своєю доброю волею викликає у вас і бажання, і дію” (Филип’ян 2:13).

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber