1 Березня
Звідки приходить наша втіха
Підписуйтесь

Ще раз зайшов [Пилат] у преторій і каже Ісусові: Звідки Ти? Ісус не дав йому відповіді. Каже Йому Пилат: Чому до мене не говориш? Хіба не знаєш, що маю владу Тебе відпустити і маю владу розіп’яти Тебе?  Ісус йому відповів: Не мав би ти жодної влади наді Мною, якби не була вона тобі дана з висоти. (Івана 19:9-11)

Влада Пилата розіп’яти Ісуса не залякала Його. Чому?

Не тому, що прокуратор брехав. Не тому, що він не мав влади розіп’яти Христа. Він її мав.

Скоріше, ця влада не залякала Ісуса, тому що вона була вторинною. Ісус сказав: “Вона тобі дана з висоти”. А це означає, що вона справді повноважна. Не менша, а більша.

Тож, як таке може не залякувати? Пилат не лише має владу, щоби вбити Ісуса. Але цю владу розіп’яти Христа дав йому Бог.

Це не лякає Ісуса, тому що влада Пилата над Ним підпорядкована Божій владі над Пилатом. Ісус знаходить утіху в цей момент не тому, що воля Пилата безсила, а тому, що вона керована. Не тому, що Ісус не знаходиться в руках могутнього прокуратора, а тому, що той перебуває в руках Його Отця.

Це означає, що наша втіха походить не від безсилля наших ворогів, а від суверенного правління нашого Отця над їхньою силою.

Про це йдеться в Римлян 8:35-37: “Страждання, чи утиски, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч” не можуть відлучити нас від Христа, бо “в цьому всьому перемагаємо — завдяки Тому, Хто нас полюбив”.

Пилат (а також всі противники Ісуса – і наші з вами) мали на меті зло. Але Бог обернув його на добро (Буття 50:20). Всі вороги Ісуса з Богом даною їм владою зібралися разом, “аби здійснити те, що наперед призначила Твоя рука і Твоя воля, щоб воно сталося” (Дії 4:28). Вони згрішили. Але через їхні гріхи Бог дарував спасіння.

Тому нехай вас не лякають ваші вороги, які можуть лише вбити тіло (Матвія 10:28). Не тільки тому, що це й усе, що вони здатні зробити (Луки 12:4), але й тому, що це робиться під пильною рукою вашого Отця.

Чи не п’ять горобців продають за два асарії? І жодний з них не забутий перед Богом. Адже навіть волосся на вашій голові все полічене. Не бійтеся: ви кращі за багатьох горобців. (Луки 12:6-7)

Пилат має владу. Ірод має владу. Солдати мають владу. Сатана має владу. Але жоден з них не є незалежним. Вся їхня влада є вторинною. Вся вона підпорядкована Божій волі. Не бійтеся. Ви дорогоцінні для вашого Всемогутнього Отця. Набагато цінніші, ніж незабуті птахи.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber