28 Квітня
Великий обмін
Підписуйтесь

Адже я не соромлюся Радісної Звістки Христа, тому що вона – Божа сила на спасіння кожному, хто вірить: перше – юдеєві, а тоді – грекові. Адже праведність Божа відкривається в ній. (Римлян 1:16-17)

Ми потребуємо праведності, щоб бути прийнятими Богом. Але не маємо її. Все, що в нас є – це гріх.

Отже, Бог має те, чого ми потребуємо і чого не заслуговуємо – праведність; а ми маємо те, що Бог ненавидить і відкидає – гріх. Якою є Божа відповідь на цю ситуацію?

Його відповідь – Ісус Христос, Син Божий, Який помер замість нас і взяв на Себе наш осуд. “Бог, пославши Свого Сина в подобі гріховного тіла і задля гріха, засудив гріх у тілі” (Римлян 8:3). Чия плоть понесла на собі осуд? – Його. Чиї гріхи були засуджені? – Наші. Це – великий обмін. Ось він знову в 2 Коринтян 5:21: “Того, Хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю”.

Бог покладає наші гріхи на Христа і карає їх у Ньому. А в покірливій смерті Христа Бог сповнює і задовольняє Свою праведність і приписує (зараховує) її нам. Наш гріх – на Христі, Його праведність – на нас.

Навряд чи можна переоцінити цю істину: Христос є Божою відповіддю на нашу найбільшу проблему. Усе – цілком завдяки Христу.

Неможливо любити Христа занадто сильно. Неможливо занадто багато думати про Нього, або занадто багато дякувати Йому, або занадто багато залежати від Нього. Все наше прощення, все наше виправдання, вся наша праведність – у Христі.

Це й є Євангеліє – Добра новина про те, що наші гріхи покладені на Христа, а Його праведність – на нас, і що цей великий обмін стає нашим не завдяки ділам, а лише по вірі. “Адже ви спасенні благодаттю через віру, і це не від вас, це Божий дар, не від діл, щоб ніхто не хвалився.” (Ефесян 2:8-9).

Ось Добра новина, яка знімає тягарі, дарує радість і надає сил.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber