22 Квітня
П’ять причин бути безстрашними
Підписуйтесь

Не бійся, мале стадо, бо уподобав ваш Отець дати вам Царство. (Луки 12:32)

Бог хоче, щоб ми не мали страху стосовно грошей чи інших речей світу цього, бо така безстрашність – свобода від тривог – підкреслює п’ять величних істин про Нього.

По-перше, відсутність страху показує, що ми цінуємо Бога як нашого Пастиря. “Не бійся, мале стадо“. Ми – Його стадо, а Він – наш Пастир. А якщо Він є наш Пастир, тоді застосовується Псалом 22:1: “Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку”. Тобто я не буду відчувати нестачі в тому, що мені справді потрібно.

По-друге, свобода від страху показує, що ми цінуємо Бога як нашого Отця. “Уподобав ваш Отець дати вам Царство”. Ми не лише Його маленьке стадо, ми також Його діти, а Він – наш Батько. Він дійсно піклується і справді знає, що вам потрібно, і буде діяти для вашого блага, доки не впевниться, що ви забезпечені.

По-третє, відсутність тривоги показує, що ми цінуємо Бога як Царя. “Не бійся, мале стадо, бо уподобав ваш Отець дати вам Царство“. Він може дати нам “Царство”, тому що Він – Цар. Це додає величезного елементу влади Тому, Хто про нас піклується. “Пастир” вказує на захист і забезпечення. “Батько” символізує любов і ніжність, авторитет, забезпечення і провід. “Цар” уособлює владу, суверенність і багатство.

По-четверте, коли ми не боїмося, це підкреслює, наскільки Бог вільний у рішеннях і щедрий. Зауважте, Він дає Царство. “Не бійся, мале стадо, бо уподобав ваш Отець дати вам Царство”. Він не продає Царство, не здає його в оренду чи віддає в лізінг. Він безмежно багатий і не потребує нашої платні. Отже, Бог щедрий і вільний у своїх щедротах. І саме це ми звеличуємо в Ньому, коли не боїмося, а довіряємо Йому свої потреби.

Нарешті, не боятися – не тривожитися – це свідоцтво нашої впевненості в дійсності Божих намірів. “Не бійся, мале стадо, бо уподобав ваш Отець дати вам Царство”. Це тішить Його. Він не скупиться, а натомість радіє, що дає нам Царство. Не всі з нас мали батьків, які відчували радість, коли давали, а не отримували. Але ця печаль вже не головне, бо тепер можна мати такого Батька, і Пастиря, і Царя.

Отже, сенс цього вірша полягає в тому, що ми маємо цінувати Бога як нашого Пастиря, Отця і Царя, Який щедро та радо дає нам Царство Боже – дарує небо, вічне життя і втіху, а також усе потрібне для того, щоб туди потрапити.

Якщо цінуємо Бога таким чином, ми справді будемо безстрашними, а Бог отримає належне поклоніння.

Поділитися цим дописом у групах спілкування та соцмережах:
Centered Button
Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber