Усе те, що потрібне для життя і побожності, подарувала нам Його Божа сила — пізнанням Того, Хто покликав нас власною славою і чеснотою. (2 Петра 1:3)
Мене вражає сила, яку Біблія приписує пізнанню.
Послухайте ще раз 2 Петра 1:3: “Усе те, що потрібне для життя і побожності, подарувала нам… Божа сила — пізнанням Того, Хто покликав нас власною славою і чеснотою”.
Буквально, вся сила, яку ми можемо отримати від Бога, щоб жити і бути побожними, приходить через пізнання! Дивовижно! Як високо ми повинні цінувати вчення та настанови у Святому Письмі! На кону стоять життя і побожність.
Не те, щоб пізнання гарантувало побожність. Це не так. Але виявляється, що незнання гарантує безбожність. Тому що, – каже Петро, – божественна сила, яка веде до побожності, дається через пізнання Бога.
Ось три наслідки з цього, а також застереження і заклик.
- Читайте! Читайте! Читайте! Але остерігайтеся витрачати свій час на богословську піну. Читайте багаті доктринальні книги про “Того, Хто покликав нас власною славою і чеснотою”.
- Роздумуйте! Роздумуйте! Не поспішайте. Приділіть час і поміркуйте над тим, що означає Біблія, коли ви її читаєте. Ставте запитання. Ведіть щоденник. Будьте смиренно стурбовані тим, що викликає занепокоєння. Найглибше розуміння приходить, коли ми намагаємося побачити об’єднуючий корінь двох позірно антагоністичних гілок на дереві істини.
- Обговорюйте. Обговорюйте. Будьте частиною малої групи, яка пристрасно дбає про пізнання істини. Яка не просто любить поговорити та порушити питання, але вірить, що на біблійні проблеми є біблійні відповіді, і їх можна знайти.
Застереження: “Мій народ гине через брак пізнання” (Осії 4:6). “Вони мають Божу ревність, але не розумну” (Римлян 10:2). Тож остерігайтеся смертельних наслідків невігластва.
Заклик: “Тож пізнаймо, намагаймося пізнати Господа” (Осії 6:3).