Ресурси для малих груп

Проведення домашніх груп та груп з вивчення Писання часто прямує до двох крайнощів. Перша виникає, коли на зібрання приходять новонавернені та взагалі нові люди, або коли запрошуються люди «у пошуку», ненавернені друзі та знайомі. При цьому часто-густо жвава бесіда обертається навколо засадничих християнських істин, які з більшим чи меншим захватом доводяться новачкові.  Це дуже сприяє швидкому духовному росту й становленню новонавернених, але для членів групи, які не прагнуть повсякчас тренувати свій дар переконування, такі зібрання можуть стати з часом все менш цікавими. Інтуїтивно ті відчувають, що їхня душа прагне більш твердої поживи, а постійне недоїдання полишає відчуття духовного голоду й невдоволення.

Друга крайність зустрічається в тих домашніх групах, де склад учасників є більш-менш постійним, де люди відчувають себе приблизно рівними за глибиною посвяти та духовним досвідом, а, отже, не мають повчати один одного.  Щотижневі зустрічі у такому випадку часто перетворюються на веселі чаювання, обмін новинами, обговорення друзів та знайомих, а також актуальних питань життя країни. При цьому духовна складова має тенденцію ставати все більш поверхневою, й інколи зводитись до молитви за їжу на початку та про потреби – наприкінці зустрічі.

Безумовно, такий формат спілкування віруючих також може бути надзвичайно корисним для побудови стосунків, проте ті, хто очікує від домашньої групи більше духовної поживи й навчання, починають скучати, а згодом втрачають інтерес.

Як зберегти на групах динамічність спілкування, поєднати жвавість дискусії з її духовною наповненістю, Христо- й Словоцентричністю тематики, та взаємними настановами? Як сприяти вивченню і обговоренню дійсно духовно важливих тем, забезпечити однакове залучення членів групи в дискусію та стимулювати регулярне читання і вивчення Писання?

Рішення, яке ми пропонуємо – це читання разом та обговорення в форматі малої групи книжок.

Як це працює:

  • Обирається книга, яка найбільше відповідає духовним потребам групи
  • Особистими примірниками книги забезпечуються всі члени групи
  • Спеціально розроблені Посібники з вивчення та питання для опрацювання допомагають засвоєнню і обговоренню матеріалу в групі.
  • Кожного тижня вивчається по одному розділу книги. Протягом тижня віруючі мають уважно прочитати відповідний розділ, молитовно розважаючи над прочитаним та роблячи помітки.
  • На зібранні групи обговорюється прочитане, віруючі діляться враженнями, обговорюють запитання, наводять власні приклади та свідоцтва, тощо.   

Цим, до речі, досягається ще одна мета – заохотити віруючих до регулярного читання християнської літератури, що само по собі є великою проблемою в багатьох церквах. Запропонований формат проведення кожного зібрання групи вимагає від її членів попередньої підготовки й самостійної роботи з книгою та Писанням. Це, безумовно, дисциплінує та виробляє звичку до регулярного читання.   

Тривалість такого вивчення може сягати від 3 до 16 тижнів. Закінчивши один курс, група може розпочинати інший, виходячи з нагальних потреб.

Перелік та опис книжок, які пропонуються до вивчення в форматі малих груп, можна завантажити тут pdf або docx. ОНОВЛЕНО!

На сьогодні більше 600 малих груп в Україні долучилися до цієї програми. Деякі свідоцтва того, як Господь працює через цей проєкт, а також коментарі та враження лідерів груп та пасторів дивіться в коментарях внизу цієї сторінки, а також на сторінках окремих книжок та спільноти служіння “Книги365” у Facebook.

Також церкви загалом або по групах можуть взяти участь у проектах для навчання громадою.

Зробіть  безкоштовне замовлення книжок в один клік через Viber або Telegram:

 

 

або заповніть онлайнову форму запиту на отримання книжок

6 коментарів до “Ресурси для малих груп”

  1. Трошки про нашу групу, якою читаємо.
    Особисто я з 1993 року, прийшовши в церкву, завжди була активним учасником всіляких активностей, в т.ч. малих груп різних форматів.
    Новим складом ми почали збиратися у вересні 2021 року. Метою було тематичне вивчення Біблії з подальшим переходом у формат Д групи.
    Нас було шестеро.
    Після 24 лютого ситуація змінилася – четверо з учасниць виїхали за кордон. Так само виїхали багато сестер з нашої церкви. Проте Бог не переставав працювати з нами.
    Ми розуміли важливість спілкування один з одним, особливо в скрутні часи. Вирішили, що якщо нас буде троє, почнемо знову збиратися. Господь показав тих людей, які так само шукали спілкування і підтримки.
    У квітні 2022 року група відновила зустрічі. Оскільки ми не всі добре знали одна одну, важко було готувати якісь теми, ми спочатку збиралися тільки для молитви.
    Я почала читати книги Макса Лукадо і ділитися враженнями. Так ми прийшли до спільних читань.
    Спочатку прочитали книги, які були доступні для читання онлайн. Потім почали шукати книгу «Когда люди большие, а Бог маленький» і натрапили на ваш сайт. Цієї книги не було і нам рекомендували «Доверие любой ценой»
    Ця книга виявилася не аби як актуальною на той час. На кожній зустрічі Бог нагадував про Свою вірність в будь яких обставинах . Для кожної з нас слова автора, які підкріплювалися Словом Божим стали особливою підтримкою і потіхою.
    Далі ми таки прочитали «Когда люди большие…»
    На сьогодні закінчуємо читати «Не угашай мечту»
    Для мене особисто дивовижним є те, що автор писав її задовго до сьогоднішніх подій в Україні, але наскільки легко, читаючи книгу, оцінювати сьогодення. Знову і знову Бог нагадує про свою вірність і любов до нас. Про те, що у Нього немає безвиході.
    У складі групи постійно відбуваються зміни, але ми зараз вважаємо їх перевагою. Оскільки навіть якщо людина була з нами, отримала книгу і з якоїсь причини (наприклад переїхала) не відвідує групу, книгу вона дочитає.
    Дівчатка, які повернулися додому, просяться проводити спілкування в зумі 🙂
    Зараз нас семеро постійних учасниць офлайн і одна онлайн.
    Дякуємо Богові, що дає нам натхнення і технічні можливості.

    Відповіcти
  2. Для лидерского состава нашей церкви мы использовали книгу Д. Бриджеса «Терпимые грехи».
    Хочется отметить несколько моментов:
    1) Очень понравилось, что книга идет в комплекте с руководством для обсуждения. Это помогает глубже понять и раскрыть темы и откровения затронутые в книге. Это особенно оценили лидеры ячеек. Они пользуются этим руководством при подготовке к служению. Так же эту книгу оценили консультанты. Очень понравился пункт «отчет о результатах», он помогает не только читать, но и действовать. Важно так же, что каждую тему надо обговаривать, т.е. делиться своим мнением, откровением и размышлением по этому поводу. По моему мнению, в церкви это немного сложно, по крайней мере в нашей)) у нас все имеют мнение и любят им поделиться, а вот для малых групп и ячеек это идеальный формат.

    2) Книга очень понравилась. Все, кто ее прочел, отметили глубину откровения, но преподнесенную очень просто и доступно. Книга легко читается и впитывается. В ней раскрыта евангельская истина на тему греха и борьбы с ним, этого так часто не хватает в нашей христианской жизни. Некоторые из наших служителей прочтя эту книгу, сказали, что будут читать ее еще раз, поскольку в ней описаны фундаментальные откровения необходимые для полноценных и качественных отношений с Творцом. Почти все подходили ко мне и говорили о моментах покаяния и встречи с Отцом в момент прочтения этой книги. А те кто не подходил, просто еще ее не дочитали.

    3) Наша церковь очень благодарна мисси “Книги365” за служение, за качественную и нужную литературу. Я бы рекомендовала эту книгу всем церквям Украины, лидерскому составу так точно.

    Відповіcти
  3. Благодарю Бога с сёстрами нашей группы Мамы в молитве ( г. Одесса) за благословенные уроки от совместного прохождения книги Джерри Бриджеса “Евангелие для настоящей жизни”. Можно сказать, мы имели благодаря этой возможности читать и рассуждать над этой книгой – Пасхальный Адвент. Потому что так глубоко и всесторонне, на протяжении нескольких месяцев, и как раз в канун Пасхи мы были сосредоточены на истинном смысле и сути Жертвы Христа и того, как это касается нас. Наконец, некоторые из нас, благодаря очевидному дару автора,, доносить сложные темы просто и доступно, на популярном уровне, смогли уяснить ответ на мучавший их много лет вопрос об уверенности в спасении.
    Благодаря этой книге некоторые ощутили духовную свободу, некоторые утвердились в свободе, данной нам в благодати Христа.

    Начали новую книгу Бриджеса Дисциплина благодати, сёстры, очень рады и благодарят за такую возможность.

    Відповіcти
  4. Ми з групою братів та сестер в кількості 15 людей мали чудову можливість збиратися кожного тижня, щоб разом бути в єдності та навчатися протягом навчального року 2019-2020рр. Нашим навчальним посібником була книга Джеррі Бріджеса «Терпимі гріхи». Тому хочу написати короткий відгук про навчання.
    Перш за все мені особисто подобаються праці даного автора, прочитав декілька його книг, таких як «Дисципліна благодаті», «Перетворююча сила Євангелії», «Справжня громада». Звичайно книга яку ми групую читали була дуже корисною, захоплюючою та докірливою.
    Ми мали зустрічі кожен тиждень по понеділках ввечері. На тижні ми прочитували один з розділів книги, робили помітки що для кожного з нас найбільш запам’яталося, і на самій зустрічі ми ділилися думками про прочитаний розділ, звертали увагу на деякі уривки книги. Ми групою намагалися прочитувати розділ двічі за тиждень адже вони є невеликими та легко прочитуються. Також ми ділилися своїми переживаннями та благословінями, що в нас відбувається в житті. Ще ми ділилися молитовними проханнями та молилися один за одного.
    Ми багато говорили про те як практично втілювати те до чого нас закликає автор і Дух Святий. Читаючи книгу кожен із нас розумів наскільки ми є грішними і в першу чергу егоїстичними. Багато чого для нас було відкриттям, наприклад що неспокій та розчарування може бути гріхом, тому що ми не довіряємо Богу. Ми групою також звернули увагу на розділ про світські прив’язаності, кожен із нас побачив себе в цьому, ми говорили що нам робити щоб бути ближче до Нього і далі від гріху світу.
    В кінці курсу ми ділилися що було особливим для кожного з нас, для когось деякий з гріхів запропонований автором був не проблемою в житті, а для декого він був дуже актуальним. Через цю книгу ми побачили свої недоліки та гріхи про які ми не вважали гріхом, бо вони такі загальноприйняті. Ми зробили аналіз свого серця, треба мінятися з допомогою Господа, Йому слава що він нас таких любить та приймає.

    Відповіcти
  5. Джерри Бриджес “Евангелие для настоящей жизни”:
    Ця книга просто знахідка для проведення домашніх груп. Автор цікаво підходить до пояснення біблійних істин, наводить реальні приклади з життя людей, завдяки цьому книга читається дуже легко. Також дуже сподобались питання в кінці кожного розділу, вони були нестандартні, змушували задуматись. Цікаво ще те, що на питання не було «правильної відповіді», тому під час групи завжди були довгі обговорення та дискусії.

    Відповіcти
  6. Презентация книги «Настоящая община» в церкви

    «Итак внимайте себе и всему стаду, в котором Дух Святый поставил вас блюстителями, пасти церковь Господа и Бога, которую он приобрел Себе кровию Своею» (Деян. 20:28).
    «Будем внимательны друг ко другу, поощряя к любви и добрым делам. не будем оставлять собрания своего, как есть у некоторых обычай; но будем увещевать друг друга, и тем более, чем более усматриваете приближение дня оного» (Евр. 10:24-25).
    Каким должно быть общение между христианами в сегодняшних церквях?
    Братские отношения – это куда больше, чем дружеский разговор после служения. Библейская модель общения новозаветных времен «койнониа» – это богатое по смыслу и многозначное понятие, включающее в себя отношения завета, сотрудничество в деле благовестия, общение с Богом и друг c другом, а также умение делиться земным имуществом и ресурсами.
    Джерри Бриджес показывает, как понимание и применение библейской концепции койнонии помогает каждому из нас практиковать истинное общение. Эта книга о том, каким Бог хочет видеть Тело Христово здесь на земле, чего остро недостает современной церкви и какой должна быть настоящая община верующих — и для ее членов, и для внешних людей, которым она призвана служить.
    Наша церковь также решила пройти изучение книги «НАСТОЯЩАЯ ОБЩИНА» всей церковью.
    Все, кто посещают нашу церковь, получили экземпляр книги «Настоящая община» Дж. Бриджеса. Книги бесплатно предоставила миссия от Книжного служения. https://www.facebook.com/knigi365 . Спасибо Книжному служению за эту книгу. Она является очень полезной для нашей общины. 
    На протяжении четырех месяцев, а именно каждую неделю, а иногда с небольшими перерывами мы читали по одной главе и в церковной группе обсуждаем прочитанное и как можно применить для нашего духовного роста и созидания церкви. Также на некоторые темы братья проповедовали. С уверенностью могу сказать, что книга «Настоящая община» способствовала созиданию и единству церкви. Ведь церковь – это духовная семья. Слава Богу! 
    Как пишет Джерри Бриджес: «Взаимная принадлежность друг другу является той нитью, которая связывает воедино все разнообразные элементы братских отношений».
    Церковь Иисуса Христа призвана быть настоящей общиной, настоящей духовной семьей. Да поможет нам в этом Господь Бог!

    Андрей Калинин – пресвитер церкви ЕХБ «Живое Слово», г. Кропивницкий

    Відповіcти

Залишити коментар

Зробіть запит в Telegram Зробіть запит в Viber