Малим групам

Проведення домашніх груп та груп з вивчення Писання часто прямує до двох крайнощів. Перша виникає, коли на зібрання приходять новонавернені та взагалі нові люди, або коли запрошуються люди «у пошуку», ще не навернені друзі та знайомі. При цьому часто-густо жвава бесіда обертається навколо засадничих християнських істин, які з більшим чи меншим захватом доводяться новачкові.  Це дуже сприяє швидкому духовному росту й становленню новонавернених, але для членів групи, які не прагнуть повсякчас тренувати свій дар переконування, такі зібрання з безперестанним повторенням азбучних істин та сухим викладенням змісту віршів Писання стає з часом все менш цікавим. Інтуїтивно ті відчувають, що їхня душа прагне більш твердої поживи, а постійне недоїдання полишає відчуття духовного голоду й невдоволення.  

Друга крайність зустрічається в тих домашніх групах, де склад учасників є більш-менш постійним, де люди відчувають себе приблизно рівними за глибиною посвяти та духовним досвідом, а, отже, не мають повчати один одного.  Щотижневі зустрічі у такому випадку часто перетворюються на веселі чаювання, обмін новинами, обговорення друзів та знайомих, а також актуальних питань політики й економіки. При цьому духовна складова має тенденцію ставати все більш поверхневою, й інколи зводитись до молитви за їжу напочатку та про потреби – наприкінці зустрічі.

Безумовно, такий формат спілкування віруючих також може бути надзвичайно корисним для побудови відносин, проте ті, хто очікує від домашньої групи більше духовної поживи й навчання, починають скучати.

Як зберегти на групах динамічність спілкування, поєднати жвавість дискусії з її духовною наповненістю, Христо- й Словоцентричністю тематики, та взаємними настановами? Як сприяти вивченню і обговоренню дійсно духовно важливих тем, забезпечити однакове залучення членів групи в дискусію та стимулювати регулярне читання і вивчення Писання?

Рішення, яке ми пропонуємо – це вивчання та обговорення в форматі малої групи книжок.

 

Як це працює:

 • Обирається книга, яка найбільше відповідає духовним потребам групи
 • Особистими примірниками книги забезпечуються усі члени групи
 • Спеціально розроблені Керівництва з вивчення та питання для опрацювання допомагають засвоєнню і обговоренню матеріалу в форматі групи.
 • Кожного тижня вивчається по одному розділу книги. Протягом тижня віруючі мають уважно прочитати відповідний розділ, молитовно розважаючи над прочитаним та роблячи помітки.
 • На зібранні групи обговорюється прочитане, віруючі діляться враженнями, обговорюють запитання, наводять власні приклади та свідоцтва, тощо.   

Цим, до речі, досягається ще одна мета – заохотити віруючих до регулярного читання християнської літератури, що само по собі є великою проблемою в багатьох церквах. Запропонований формат проведення кожного зібрання групи вимагає від її членів попередньої підготовки й самостійної роботи з книгою та Писанням. Це, безумовно, дисциплінує та виробляє звичку до регулярного читання.   

Тривалість кожного курсу – від 10 до 20 тижнів. Закінчивши один курс, група може розпочинати інший, виходячи з нагальних потреб. Загалом всі запропоновані курси розраховані на період до 3 років.

На сьогодні більше 300 малих груп в Україні долучилися до цієї програми. Деякі свідоцтва того, як Господь працює через цей проект, а також коментарі та враження можна подивитися на сторінках Книжнкового служіння у Facebook та Вконтакте.

Перелік та опис книжок, які пропонуються до вивчення в форматі малих груп, можна завантажити тут (файл pdf)

Також окремі малі групи можуть взяти участь у проектах для навчання громадою.

Зробіть  безкоштовне замовлення книжок в один клік через Viber або Telegramm:

 

або заповніть онлайнову форму запиту на отримання книжок

1 комментарий к “Малим групам”

 1. Презентация книги «Настоящая община» в церкви

  «Итак внимайте себе и всему стаду, в котором Дух Святый поставил вас блюстителями, пасти церковь Господа и Бога, которую он приобрел Себе кровию Своею» (Деян. 20:28).
  «Будем внимательны друг ко другу, поощряя к любви и добрым делам. не будем оставлять собрания своего, как есть у некоторых обычай; но будем увещевать друг друга, и тем более, чем более усматриваете приближение дня оного» (Евр. 10:24-25).
  Каким должно быть общение между христианами в сегодняшних церквях?
  Братские отношения – это куда больше, чем дружеский разговор после служения. Библейская модель общения новозаветных времен «койнониа» – это богатое по смыслу и многозначное понятие, включающее в себя отношения завета, сотрудничество в деле благовестия, общение с Богом и друг c другом, а также умение делиться земным имуществом и ресурсами.
  Джерри Бриджес показывает, как понимание и применение библейской концепции койнонии помогает каждому из нас практиковать истинное общение. Эта книга о том, каким Бог хочет видеть Тело Христово здесь на земле, чего остро недостает современной церкви и какой должна быть настоящая община верующих — и для ее членов, и для внешних людей, которым она призвана служить.
  Наша церковь также решила пройти изучение книги «НАСТОЯЩАЯ ОБЩИНА» всей церковью.
  Все, кто посещают нашу церковь, получили экземпляр книги «Настоящая община» Дж. Бриджеса. Книги бесплатно предоставила миссия от Книжного служения. https://www.facebook.com/knigi365 . Спасибо Книжному служению за эту книгу. Она является очень полезной для нашей общины. 
  На протяжении четырех месяцев, а именно каждую неделю, а иногда с небольшими перерывами мы читали по одной главе и в церковной группе обсуждаем прочитанное и как можно применить для нашего духовного роста и созидания церкви. Также на некоторые темы братья проповедовали. С уверенностью могу сказать, что книга «Настоящая община» способствовала созиданию и единству церкви. Ведь церковь – это духовная семья. Слава Богу! 
  Как пишет Джерри Бриджес: «Взаимная принадлежность друг другу является той нитью, которая связывает воедино все разнообразные элементы братских отношений».
  Церковь Иисуса Христа призвана быть настоящей общиной, настоящей духовной семьей. Да поможет нам в этом Господь Бог!

  Андрей Калинин – пресвитер церкви ЕХБ «Живое Слово», г. Кропивницкий

  Ответить

Оставьте комментарий