Навчання громадою

Книжкове служіння пропонує церковним громадам пакет навчальних курсів, які мають на меті допомогти у поглибленні відносин віруючих з Богом, між собою у спільноті та із зовнішнім світом; піднести на новий рівень посвяту громади в служінні одне одному та виконанні Великого доручення.Участь у програмі навчальних курсів не передбачає жодних організаційних чи адміністративних змін у звичному житті громади, а також залучення додаткових фінансів.

Ці курси базуються на спільному читанні та вивченні віруючими книжок провідних християнських авторів сучасності. Кожен курс має в основі певну книгу, яка всебічно, глибоко й зрозуміло розкриває тему й надає питання для подальшого розважання та обговорення. Члени громади забезпечується власними примірниками книги.

Ми пропонуємо проходити курси у послідовності, яка відображає наступну динаміку розвитку церковної громади:

Розуміння віруючими місця й ролі в громаді; перезавантаження відносин у церкві >>
>> Усвідомлення джерела духовного преображення та мотивації до нього
>> Підготовка до благовістя через заглиблення у Євангельські істини >>
>> Націленість йти у світ та змінювати його >>
>> Прагнення особистої святості, боротьба з «непомітними» гріхами >>
>> Духовне зростання через розуміння життя в благодаті >>
>> Готовність до випробувань останніх часів.

Перелік курсів:

 • «Справжня громада» (12 тижнів) – перезавантаження відносин між віруючими в церкві через глибоке розуміння новозавітньої моделі християнського спілкування – койнонії. Проводиться на основі вивчення книги Джері Бріджеса «Настоящая община». Більше про цей курс…
 • «Реальна сила для духовного зростання» (14 тижнів) – Библійне розуміння джерела святого життя та духовного преображення в образ Христа. Мотивація в прагненні до святості. Джері Бріджеса «Преобразующая сила Евангелия».
 • «Сила і глибина Євангелія» (16 тижнів) – щоб проповідувати Євангеліє іншим, треба не тільки самому добре знати його, а й навчитися будувати на ньому власне життя. Проводиться на основі вивчення книги Джері Бріджеса «Евангелие для настоящей жизни».
 • «Зовнішня спрямованість громади» (13-26 тижнів) – змінити ментальність віруючих від позиції нужденних до активної жертовності, та очима Бога дивитися на потреби людей навколо і власні можливості. Проводиться на основі вивчення книги Річарда Стернса «Дыра в нашем евангелии».
 • «Терпимі гріхи» (21 тиждень) – тонкі та «непомітні» гріхи віруючих, які стали звичними в церкві: навчитися їх розпізнавати та протистояти ним силою Святого Духа. Проводиться на основі вивчення книги Джері Бріджеса «Терпимые грехи».
 • «Школа освячення» (13 тижнів) – процес духовного зростання та прагнення святості: в чому полягає наша роль, а яку частину бере на Себе Бог. Проводиться на основі вивчення книги Джері Бріджеса «Дисциплина благодати».
 • «Розуміння зла» (8 тижнів) – як кричущі гріхи у світі сприяють славі Христа, та що потрібно віруючим напередодні великих страждань останніх днів. Проводиться на основі вивчення книги Джона Пайпера «Зло торжествует и проигрывает».

 

Як це працює

 1. Відповідна книга надається служителям громади для попереднього ознайомлення.
 2. Після прийняття рішення про участь церкви у проекті примірник книги надається кожному члену.
 3. Протягом кожного тижня члени громади вивчають по одній темі, яка викладена у відповідному розділі книги.
 4. На недільному зібранні проповідь присвячується темі, що вивчатиметься наступного тижня.
 5. Віруючі уважно читають відповідний розділ книги, роблячи помітки й виділяючи найбільш важливі й цікаві думки.
 6. На зустрічах малих груп та груп, які спеціально створюються для вивчення книги, відбувається обговорення цієї теми/розділу книги.
 7. Після закінчення курсу на недільному зібранні відбувається підбиття підсумків, віруючі діляться своїми свідоцтвами, думками та враженнями

Курси загалом  передбачають посвяту громади протягом до 2,5 років. Вони можуть братися як у запропонованій послідовності, так і у будь-якій іншій, яка найбільше відповідає нагальним потребам кожної церкви.

Що це дасть вашій церкві

 • Перезавантаження внутрішніх церковних відносин, покращення духовного клімату в громаді.
 • Зростання віруючих в духовній дисципліні та особистій святості, поглиблення відносин з Богом.
 • Глибше розуміння кожним свого місця й ролі в житті церкви; «пробудження» неактивних членів громади.
 • Щиру посвяту членів церкви, відповідальне ставлення до виконання Великого доручення, підтримки служителів, потреб інших віруючих.
 • Зміну ментальності від позиції нужденних до активної жертовності.
 • Визволення в багатьох від релігійної самоправедності, подвійних стандартів та лицемірства.

Дивіться коментарі та дописи служителів церков, які впровадили у себе ці курси, внизу цієї сторінки, а також тут та на сторінках відповідних книжок. На сьогодні більше 250 церков по всій Україні вже долучилися до цієї програми.

Запит на отримання книжок можна надіслати,

 

Скачати представлення проекту у вигляді
файлу pdf або презентації PowerPoint

7 комментариев к “Навчання громадою”

 1. Дуже дякую Вам за цей проект та Вашу працю.
  Неодноразова замовляла у Вас книги для себе, в церковну бібліотеку та для подарунку іншим християнам, для зросту та збудування Тіла Христового.
  Деякі книги даєм для невіруючих друзів, хто любить читати, просять ще. Завдяки книгам в людей змінюється світогляд, цікавляться Господом.
  Нехай Господь рясно благословить всю команду та розширює Ваші кордони, щоб збудовувалося Його Тіло і зміцнилися християни.
  З с.Іра

 2. Полтавська область Селище Котельва. ми, невеличка баптиська церква, яка вже відсвяткувала свій 100-літній ювілей. Ми маємо майже 50 членів церкви, велика частина це люди похолого віку. Але Бог дав нам нову команду і нових небайдужих до розвитку церкви людей. В нас на меті практикувати загальне священство, тому на розбір книги був запрошений кожен член церкви, який вже служить, чи тільки бажає посвятитися на служіння. Наше кредо: «пізнаючи Велич Бога, являти Його красу іншим». Знаємо, що подібні цілі не можуть виконатись без єдності, тому ми і використали надзвичайну можливість від книжкового служіння, разом збагнути суть справжньої громади. Відгукнулося 13 людей, які захотіли змін. Бог благословив нашу церкву через це служіння, адже ми проходили разом книгу Джері Бріджеса «Настоящая община», і на практиці змогли переконатися як воно — виклик бути справжньою койнонією. З останної зустрічі коли ми підбивали підсумки, всі, хто ретельно готувався і був захоплений процесом дослідження, одноголосно сказали, що цей час об’єднав нас в одну родину. Ми стали довіряти своє життя іншим, ділитися радостями і переживаннями з членами групи. Навіть під час загальних служінь, люди, що спільно проходили цю книгу, зовсім по іншому зустрічалися, молилися один за одного, плакали і раділи. Для мене, як пастора церкви, дуже важливим був той фактор, що ми навчилися виражати свої емоції, бути щирими один перед одним.
  Дуже раджу, друзі, використати таку можливість для здорового збудування церкви.

 3. Приветствуем вас, дорогих братьев и сестер, сотрудников книжного служения.
  Прежде всего, благодарим Бога за ваш труд и вашу открытость служить нашей церкви учебными материалами, которые были предоставлены нам. Около года назад мы начали думать и молиться об избрании новой команды служителей. Мы осознавали всю ответственность этого решения и решили, что начнем цикл проповедей о церкви Христовой и ее служителях, чтобы прежде избрания кандидатов на служение понимать уникальность Церкви и ее миссию в этом мире. Полгода назад мы избрали для испытательного срока шесть новых диаконов и одного пресвитера. Просматривая ваш сайт, мы нашли книгу, которая заинтересовала нас, прежде всего, своим названием «Настоящая община» (Д. Бриджерс), а когда начали читать ее поняли, что она нужна чтобы стать настольной книгой на какое-то время для всей нашей церкви. Мы благодарны вам, что вы предоставили нам необходимое количество (300шт.). Мы изучали книгу вместе со всей церковью на протяжении двух месяцев (февраль-март), за неделю мы прочитывали две главы, основные проповеди воскресного богослужения были посвящены материалу книги, затем в малых группах, уже на неделе мы могли обсудить прочитанное и затем услышанное в церкви. Это было замечательное время, было много духовных откровений и свидетельств о хорошем влиянии прочитанного на сердца людей. Также это было хорошим временем, когда размышляя о церкви, мы смогли организовать и провести неделю цепочной почасовой молитвы о нашей церкви, ее служителях и служениях. Я, как пастор церкви «Благодать», очень хотел бы, чтобы февраль месяц всегда был месяцем, когда мы всей церковью читаем хорошую христианскую книгу и проводим неделю молитвы о прочитанном, его применении к себе лично и к церкви в целом.
  Мне трудно судить была ли прочитана книга всеми членами церкви, но пообщавшись со многими членами церкви, они остались довольны пройденным материалом
  Были трудности – некоторым членам церкви (независимо от возраста) трудно было понимать некоторые главы, особенно первые, и я думаю, что это либо особенности Бриджерса так излагать мысли, либо переводчику нужно постараться делать перевод более понятным. Для меня, человека с богословским образованием, проблем с чтением и пониманием не было, но все равно, приходилось останавливаться и осмысливать прочитанное, чтобы затем понятно и доходчиво объяснять другим христианам.
  Что касается книги «Зло торжествует, но проигрывает», то пока эту книгу мы не начали изучать на малой группе, т.к. сейчас активно готовимся к крещению, 25-летию нашей церкви и рукоположению (все эти праздники будут в июне). Планируем приступить к изучению этой книг и осенью!
  В целом, проект прекрасный и полезный, будем рады быть участниками и в других книжных проектах. Благословений вам в вашем благородном деле и служении.

  От имени братьев и сестер
  церкви «Благодать»

 4. На протяжении 12 недель мы в малой группе изучали книгу Джерри Бриджеса «Настоящая община». Это было великолепное путешествие, которое очень расширила наши горизонты. Ниже отзывы членов малой группы.

  «Большое благословение иметь возможность пользоваться книгами Бриджеса. Книга «Настоящая община» для меня открыла в полном свете библейское понимание церковной общины, показала что есть разные элементы в общине: как социальное, так и глубокое духовное, личностное участие в жизни друг друга. Показала какая есть крайность и ошибка в понимании церковной общины, только социальные проекты. Также показала что познание Бога и единение с Ним включает и общение со святыми.»
  Эрнеста

  «Для меня очень ценен Ваш труд, потому что я стала любить и понимать Бога и ближних еще ярче, а ведь это дороже всего. Славлю Господа и вдохновляюсь Вашим добрым сердцем, понимая сколько сил и денег на это было потрачено. Спасибо, что дали возможность разбирать эту книгу целой нашей малой группой — это еще больше сплотило нас. Очень ценно разбирать вместе книгу, потому что Бог давал каждому новые мысли и можно еще больше было углубляться в познании Нашего Господа и нас, как общины.
  Больше узнала о своих обязанностях и более явно для меня открылся дар общины. Поняла, что во всех борениях и трудностях жизни Бог поддерживает и укрепляет через братьев и сестер. Более глубже открылся принцип единства во Христе не только в поместной церкви, но и с верующими в других городах. Благословений Вам от Господа Нашего Иисуса Христа» Яна

  Я как лидер малой группы очень благодарен Вам за Ваш труд, время и силы! Это было очень полезное и назидательное время. Слава Господу за Вас!

 5. Джерри Бриджес «ЕВАНГЕЛИЕ ДЛЯ НАСТОЯЩЕЙ ЖИЗНИ»
  Книга яка з перших глав відкриває переживання багатьох із нас. Переживання, які частіше за все не промовляються в голос. Нікому. Часто навіть самому собі. І ми продовжуємо так жити місяці і навіть роки. А коли дивишься навколо – бачиш «радісних» християн, які частіше за все також живуть з такими ж переживаннями, але так саме як ми не відкривають їх. Чому? Мабуть тому, що також не хочеться виглядати «менш духовними».
  В першій же главі автор підіймає важливе питання: «чому так багато віруючих страждають від відчуття провини і живуть у відчаї, що Господь незадоволенний ними», «чому ми намагаємось заслужити благасклонність Господа своїми справами, ділами віри».
  Відповідь у тому, що ми не вірно розуміємо саме Євангеліє. На мою думку, ті причини, які приводить автор, в більшій чи в меншій мірі відносяться до кожного із нас. Чому нам іноді (або часто) важко жити Євангеліем? Причина криється в тому, що ми можемо його погано розуміти.

 6. «На братском общении в церкви «Живое Слово» прошла первая встреча братьев по книге «Терпимые грехи».
  В начале нашей встречи я осветил организационные моменты, а именно: «Книжное служение» предоставило нам книги Джерри Бриджеса «Терпимые грехи» для проведения братских встреч. Эти книги останутся вам, братья, в подарок, если:
  Вы ее полностью прочитаете и будете посещать все занятия (1р. в 2 недели). В противном случае я попрошу вернуть эту книгу мне назад.
  От вас ожидается в процессе наших встреч: постоянство, старательность в чтении книги и ее применении в своей жизни, доверие, открытость и конфиденциальность.
  Цель наших занятий по книге «Терпимые грехи»:
  – посмотреть на Евангелие как на единственный источник освобождения от власти греха;
  – открыть силу действия Святого Духа в осознании нами любого грехов (больших и неприметных) и борьбы с ними в процессе духовного возрастания;
  – создать открытую атмосферу и подотчетность друг между другом;
  – способствовать духовному возрастанию друг друга.
  Эта книга включает 21 главу. Это озн. что у нас будет по этой книге 11 встреч. В основном мы будем читать по 2 главе дома и обсуждать их применение, делиться тем, что не получается на наших встречах. Надеюсь, что наши занятия по этой книге обогатят каждого из присутствующих».
  С братьями мы договорились о том, что будем читать дома по 2 главы, а затем обсуждать прочитанное и помогать друг другу в применении на практике. На данный момент наша братская группа включает 8 человек. Возможно еще несколько братьев присоединятся.
  На первой встречи все братья говорили: «Это книга про меня. А я и не знал, что в моей жизни так много незаметных, терпимых грехов».
  Когда я делал введение по этой книге, один из братьев сказал: «Андрей, ты говоришь: «Терпи мои грехи». «Нет», – ответил я! «Сегодня мы не собрались, чтобы терпеть грехи друг друга. Мы собрались, чтобы выявить свои терпимые грехи, грехи, возможно, на которые мы никогда не обращали внимания, и покаяться в них».
  Молитесь за нашу братскую группу, чтобы мы на основании Библии и с помощью книги Джерри Бриджеса «Терпимые грехи» могли иметь победу в повседневной борьбе с неприметными грехами».

Оставьте комментарий